mana.ir

کد خبر: ۹۰۹۱۹ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۰

تعداد غرق شدگان در آب‌های دریای خزر به  ۵۷ نفر رسید

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران گفت: بر اساس اعلام پزشک قانونی استان مازندران، تعداد غرق شدگان در آب‌های ساحلی استان به ۵۷ نفر رسیده است.

تعداد غرق شدگان در آب‌های دریای خزر به  ۵۷ نفر رسید

علی رجبی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: با توجه به تعطیلی شناگاه‌های استان به دلیل شیوع کرونا، متاسفانه گردشگران نسبت به شنا در نقاط خطر‌آفرین اقدام می‌کنند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران ادامه داد: به همین دلیل از ابتدای خرداد ماه ناجیان غریق در طول نوار ساحلی استان جهت عملیات امداد و نجات استقرار یافته‌اند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، اذعان داشت: امسال ۹۰۰ نفر ناجی غریق در طول ۷۲۰ کیلومتر نوار ساحلی استان مازندران و در ۳۷۲ نقطه حادثه خیز استقرار یافته اند تا از ورود موج عظیم گردشگران به دریا جهت شنا جلو گیری کنند.

وی در ادامه گفته‌های خود خاطرنشان ساخت: بر اساس اعلام پزشک قانونی استان مازندران، تعداد غرق شدگان در آب‌های ساحلی استان به ۵۷ نفر رسیده است.

این مقام مسئول در استانداری مازندران همچنین از نجات ۵۷۰ نفر غریق از ابتدای خرداد ماه سال جاری  تا کنون خبر داد و بیان داشت: از این تعداد ۹۰ نفر جهت احیا به بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان انتقال یافته اند.

به گفته مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، آمار‌ها حاکی از افزایش چشمگیر تعداد غرق شدگان در تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

رجبی ساعات حضور ناجیان غریق را هشت صبح تا هشت شب اعلام کرد و اظهار داشت: متاسفانه در خارج از این ساعات شاهد حضور مردم در دریا برای شنا هستیم که همین امر باعث شده جان تعداد زیادی از هموطنانمان گرفته شود.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران با تاکید بر ضرورت شنای گردشگران در نقاطی که ناجیان غریق حضور دارند و عدم شنای شبانه، خاطرنشان کرد: امیدواریم با افزایش تبلیغات و اطلاع رسانی و نیز فرهنگ سازی، مردم از شنا کردن در مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

به گفته وی، ورود گردشگران به سواحل دریای خزر باعث افزایش بیش از پیش شیوع کرونا خواهد شد که مردم باید آن را جدی بگیرند.

وی از مردم خواست تا به طور جدی از شنا کردن در دریا خودداری کنند چرا‌که علاوه بر اینکه توسط بیماری مورد تهدید بیشتری قرار می‌گیرند از سوی دیگر شرایط نامناسب دریا و طوفانی بودن آن، موجبات مرگ آن‌ها را فراهم خواهد کرد.

بخشی از حقوق ناجیان غریق پرداخت شد

رجبی در ادامه گفته‌های خود در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق ناجیان غریق نیز گفت: با وجود تلاش‌های بی وقفه و ایثارگرانه ناجیان غریق در طول نوار ساحلی مازندران، حقوق آن‌ها به موقع پرداخت نشد.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران با اشاره به فعالیت حدود چهار ماهه ناجیان غریق، بیان داشت: با تلاش‌های انجام شده و پیگیری‌های صورت گرفته در جلسات ستاد ساماندهی سواحل کشور، حقوق دو ماه ناجیان غریق به آن‌ها پرداخت شد.

وی اظهار امیدواری کرد: بر اساس قول‌های مساعد مسئولان وزارت کشور در ستاد ساماندهی سواحل، به زودی مابقی حقوق ناجیان غریق نیز به آن‌ها پرداخت شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین