mana.ir

کد خبر: ۹۰۸۸۰ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۸ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

انجام تست کرونا از ۲۳۵ سرنشین کشتی‌های ورودی به بنادر خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در یک هفته اخیر از ۲۳۵ سرنشین کشتی‌های تجاری در بنادر خوزستان تست کرونا گرفته شده است.

انجام تست کرونا از  ۲۳۵ سرنشین کشتی‌های ورودی به  بنادر خوزستان

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مانا با اشاره به انجام تست در مرز‌های دریایی و بنادر استان افزود: در ۴۰ مایلی دریا از همه خدمۀ کشتی‌ها تست گرفته می‌شود و در صورت شناسایی یک مورد آلوده اجازه ورود کشتی به بندرگاه داده نمی‌شود.

وی گفت: در صورتی‌که با شرایطی کشتی وارد بندرگاه شود، سرنشینان کشتی اجازه خروج از بندر را ندارند و تخلیۀ مکانیکی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در هفتۀ اخیر ۲۳۵ نفر از سرنشینان کشتی‌ها تست شدند که ۱۲۱ نفر از این تعداد تبعه هندی بودند که در مجموع دو مورد مثبت شناسایی و این  دو کشتی ایزوله شدند.

دکتر ابول نژادیان افزود: در مجموع تاکنون ۵۱ فروند کشتی به دلیل شناسایی موارد مثبت، قرنطینه شده‌اند.

وی اظهار داشت: تاکنون ۹۰ کشتی از امارات متحده عربی وارد بنادر خوزستان شدند که در ۲۰ کشتی از این تعداد مورد مثبت شناسایی شده است به عبارتی در ۲۲ درصد کشتی‌هایی که از امارات متحده عربی  وارد بنادر خوزستان شده‌اند موارد مثبت شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: همچنین در ۱۹.۵ درصد از کشتی‌هایی که از برزیل و ۱۴.۳ درصد کشتی‌هایی که از هند وارد بندر‌های خوزستان شدند، مورد مثبت ویروس کرونا شناسایی شده است.

وی گفت: در مناطق مرزی دریایی آزمایشگاه pcr مستقر است و کنترل در مناطق دریایی و ساحلی خوزستان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا با دقت انجام می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین