mana.ir

کد خبر: ۹۰۸۷۶ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

یک توفان دیگر در کمین شرکت‌های انرژی خلیج مکزیک آمریکا

سکو‌های نفتی خلیج مکزیک آمریکا و پالایشگاه‌های نفت ساحلی این منطقه آماده دومین توفان سهمگین در هفته‌های اخیر می‌شوند.

یک توفان دیگر در کمین شرکت‌های انرژی خلیج مکزیک آمریکا

به گزارش مانا به نقل از رویترز، سکو‌های نفتی خلیج مکزیک آمریکا در روز دوشنبه یک‌بار دیگر در حال تخلیه کارکنان خود بودند و پالایشگاه‌های نفت ساحلی آماده بارندگی و باد‌های شدید دومین توفان طی هفته‌های اخیر می‌شوند.

توفان نیکولاس با باد‌هایی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت احتمالاً بارندگی‌های شدید در تگزاس و بخش‌هایی از لوئیزیانا که تحت تأثیر توفان ایدا بوده‌اند خواهد داشت.

توفان نیکولاس در آخرین ساعات روز دوشنبه به یک توفان درجه یک تبدیل شد، ولی طبق پیش بینی مرکز ملی توفان آمریکا احتمالاً قدرت آن بیشتر از این نخواهد بود.

نیکولاس دومین توفانی است که مجموعه انرژی گالف کوست آمریکا را در هفته‌های اخیر تهدید کرده است. توفان ایدا تولید نفت و فعالیت‌های پالایشگاهی در آمریکا را در اواخر ماه اوت و اوایل سپتامبر مختل کرد. ۱۱۳ هزار خانواده و کسب و کار در لوئیزیانا از آغاز این توفان با قطعی برق مواجه بوده‌اند.

بیش از ۴۰ درصد از تولید نفت و گاز در خلیج مکزیک آمریکا در روز دوشنبه، یعنی دو هفته پس از توفان ایدا هنوز هم متوقف بود.

شرکت رویال داچ شل اعلام کرد آماده تخلیه کارکنان غیر ضروری خود از از سکوی نفتی پردیدو می‌شود. این سکوی نفتی تحت تاثیر توفان ایدا قرار نگرفته بود. شرکت اکسیدنتال پترولیوم هم اعلام کرده اقدامات لازم برای حفاظت از کارکنانش را انجام داده و سکو‌های دریایی خود را تخلیه می‌کند.

به شرکت‌های کشتیرانی در مورد باد‌های قدرتمند این توفان در پایانه‌های صادرات نفت در ساحل تگزاس هشدار داده شده است. کانال کشتیرانی هوستون که یک گذرگاه حساس ۸۵ کیلومتری برای صادرات نفت و گاز است، تمام نقل و انتقال‌ها را متوقف کرده است.

پالایشگاه‌های نفتی سیتکو پترولیوم، اکسون موبیل، فیلیپس ۶۶ و شل آماده مقابله با این شرایط جوی نامساعد می‌شوند.

قیمت نفت به دنبال افزایش یک درصدی در روز دوشنبه به ۷۰.۴۵ دلار در هر بشکه رسیده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین