mana.ir

کد خبر: ۹۰۶۸۳ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰
مدیرکل شیلات استان بوشهر:

۲ میلیارد قطعه بچه میگو در استخر‌های پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به پرورش میگو در اراضی ساحلی استان گفت: در این راستا بیش از دو میلیارد قطعه بچه میگو در پنج هزار استخر پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شده است.

۲ میلیارد قطعه بچه میگو در استخر‌های پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شد

علی بازدار در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به پرورش میگو در ۶۱۰۰ هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر اظهار داشت: پرورش میگو در ۱۱ منطقه ساحلی استان بوشهر همجوار خلیج‌فارس انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اراضی پرورش میگو نسبت به سال گذشته ۵۰۰ هکتار افزایش داشته گفت: بیش از دو میلیارد قطعه بچه میگو در پنج هزار استخر و ۳۵۷ مزرعه برای پرورش ذخیره‌سازی شده که برداشت آن آخر شهریورماه آغاز می‌شود.

وی مراکز پرورش میگو را در ۱۱ منطقه ساحلی استان بوشهر دانست و بیان کرد: سایت پرورشی شیف بوشهر دارای بیشترین سایت با یک هزار و ۱۶۶ استخر و پس از آن سایت رودحله با بیش از ۸۴۶ استخر پرورشی در فعالیت پرورش میگو مشارکت دارند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر پیش‌بینی تولید ۳۰ هزار تن میگو را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: پرورش‌دهندگان میگوی استان بوشهر سال قبل ۲۳ هزار تن میگو تولید کردند که امسال پیش‌بینی افزایش هفت هزار تنی نسبت به سال قبل شده است.

بازدار جایگاه استان بوشهر در پرورش میگو را برتر دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود و این در حالی است که با افتتاح شهرک شیلات رودشور میزان تولید میگو پرورشی دو برابر افزایش می‌یابد.

یکی از تولیدکنندگان میگو در بوشهر با اشاره به همکاری برای توسعه زیرساخت‌های پرورش میگو تصریح کرد: پرورش‌دهندگان میگو نیاز به حمایت در بخش‌های توسعه زیرساخت‌ها و منابع مالی دارند.

وی با اشاره به شعار سال که حمایت از تولید کنندگان و مانع‌زدایی نامیده شده بیان کرد: برای تحقق شعار امسال نیاز است مسئولان در حل مشکلات پرورش‌دهنده از جمله پرداخت تسهیلات بانکی، تأمین زیرساخت‌ها در سایت‌های پرورشی از جمله اجرا طرح‌های آبرسانی و برق‌رسانی همکاری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین