mana.ir

کد خبر: ۹۰۶۳۳ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

پهلو گیری سومین کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندر شهیدرجایی

سومین فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندر شهید رجایی بندرعباس در حال تخلیه است.

به گزارش مانا؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بار این کشتی ۵۵ هزار تن سویا است.
علیرضا محمدی کرجی ران با اشاره به اولویت تخلیه کالا‌های اساسی افزود: یک فروند کشتی دیگر نیز با ظرفیت ۶۶ هزار تن ذرت، هفته آینده در این بندر پهلو می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون سه فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندر شهید رجایی پهلو گرفته است افزود: مجموع واردات این کشتی‌ها ۱۸۷ هزارتن نهاده‌های دامی شامل، جو، ذرت و سویا است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه شش پست اسکله با عمق ۱۴ متر ویژه کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی در نظر گرفته شده است، افزود: کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی و نهاد‌های دامی و کشاورزی در اولویت تخلیه و اختصاص تجهیزات بندری قراردارند.
محمدی کرجی ران گفت: از مجموع انبار‌های مسقف موجود در این بندر ۹۰ درصد به این کالا‌ها اختصاص دارد که ۴ باب آن ویژه انبار نهاده‌های دامی و ۱۱ باب دیگر برای نگهداری کالا‌های خوراکی در نظر گرفته شده است.
به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تخلیه کالا‌های اساسی با دو رویه حمل یکسره و مستقیم به انبار‌ها صورت می‌گیرد و برای تسهیل در حمل کالا‌ها از ظرفیت حمل و نقل ریلی و جاده‌ای بصورت همزمان استفاده می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین