mana.ir

کد خبر: ۹۰۵۰۴ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

پیشرفت ۱۸ درصدی احداث شبکه گازرسانی در مجتمع بندری امام

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: پروژه احداث شبکه گازرسانی به مجتمع بندری امام با پیشرفت ۱۸ درصدی، وارد مراحل عملیاتی مطلوبی شده است.

پیشرفت ۱۸ درصدی احداث شبکه گازرسانی در مجتمع بندری امام
 
به گزارش خبرنگار مانا، عادل دریس در این باره توضیح داد: پس از انتخاب پیمانکار واجد شرایط برای اجرای طرح گازرسانی به مجتمع بندری امام، عملیات احداث شبکه گازرسانی به این مجتمع بزرگ بندری پیشرفت مناسبی داشته است.

وی اظهار داشت: در پروژه شبکه گازرسانی به مجتمع بندری امام، اعتباری بالغ بر ۷۶۵ میلیارد ریال در نظرگرفته شده و از طریق دو مسیر و با برخورداری از دو ایستگاه تقلیل فشار به همه نقاط بندرگاه امام انتقال داده می‌شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خاطر نشان کرد: عملیاتی شدن پروژه گازرسانی به این بندر بزرگ تجاری علاوه بر تامین درخواست متقاضیان به سوخت ارزان و در نتیجه کاهش هزینه تمام شدهی کالا و خدمات، موجب تغییر سوخت مصرفی تعدادی از کارخانجات و صنایع از سوخت مازوت به گاز طبیعی، تأمین سوخت نیروگاه و در نتیجه توسعه روز افزون شرکت‌های فعال در این مجتمع بندری خواهد شد.

بندر امام با ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری۵۰ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی، بزرگترین بندر راهبردی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

حدود ۸۵ درصد حجم کالا‌های وارداتی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام تخلیه و وارد می‌شود.

         
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین