mana.ir

کد خبر: ۹۰۴۲۴ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹ - ۲۷ تير ۱۴۰۰
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی:

مقدمات اولیه تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر تهیه شد

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه مقدمات اولیه تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر تهیه شده است، گفت: این اساسنامه هفته آینده در هیئت دولت مطرح و پس از تصویب به شورای نگهبان ارائه می‌شود.

مقدمات اولیه تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر تهیه شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، حمید رضا مؤمنی در بررسی وضعیت منطقه آزاد و ویژه اقتصادی بوشهر با بیان اینکه این منطقه آزاد جزء هفت منطقه‌ای است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد، اظهار داشت: در مناطق آزاد جدید که قرار است راه‌اندازی شود چند مؤلفه کلیدی از جمله راه مواصلاتی، خط ریلی، فرودگاه و حوزه دسترسی به آبهای بین‌المللی و تجهیزات بندری مورد توجه است.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه منطقه آزاد بوشهر دارای مزیت‌های یاد شده است، گفت: منطقه آزاد بوشهر یکی از مناطق دارای قابلیت‌های مهم بندری است و عمده زیرساخت‌های آن تهیه شده و اکنون به‌صورت عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته می‌شود.

مشاور رئیس جمهور با تأکید بر تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر اضافه کرد: در بندر آزاد بوشهر از لحاظ زیرساخت‌ها مشکلی وجود ندارد و باید در حوزه نرم‌افزاری اساسنامه منطقه آزاد بوشهر به تصویب برسد.

مؤمنی با بیان اینکه مقدمات اولیه تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر تهیه شده است گفت: این اساسنامه هفته آینده در هیئت دولت مطرح و پس از تصویب به شورای نگهبان ارائه می‌شود.

وی تهیه طرح جامع منطقه آزاد بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پس از تصویب اساسنامه منطقه آزاد در هیئت دولت، طرح جامع آن تهیه و چشم‌انداز فعالیت منطقه آزاد بوشهر در چارچوب قانون و مقررات که برای آن مصوب می‌شود مورد توجه قرار می‌گیرد.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی بیان کرد: با اراده‌‌ای که استاندار بوشهر از زمان تأسیس و قبل از مصوب شدن منطقه آزاد بوشهر داشته است پیش‌بینی می‌شود منطقه آزاد بوشهر نسبت به سایر دیگر مناطق آزاد جدید، به سبب وجود زیرساخت‌ها، سریع‌تر فعالیت آن آغاز شود.
مشاور رئیس جمهور نقش مهم منطقه آزاد بوشهر در حوزه اقتصاد و اشتغال را مهم دانست و افزود: امید می‌رود با آغاز فعالیت منطقه آزاد بوشهر به توسعه استان کمک و زمینه شکوفایی اقتصاد آن را فراهم کند  چراکه در اتصال آن به اقتصاد منطقه و بین‌الملل مؤثر است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین