mana.ir

کد خبر: ۹۰۰۲۲ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۶ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

احتمال هجوم گله‌های ملخ دریایی به مناطق ساحلی خوزستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از احتمال هجوم و ریزش گله‌های ملخ دریایی به مناطق ساحلی خوزستان در اواخر خرداد ماه جاری خبر داد.

احتمال هجوم گله‌های ملخ دریایی به مناطق ساحلی خوزستان
 
خدارحم امیری زاده در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ دریایی، اکیپ‌های مجهز در مناطق هندیجان، ماهشهر، آبادان، خرمشهر و شادگان به حال آماده باش هستند.

وی منشاء ملخ‌های دریایی را مناطق شرقی عربستان سعودی عنوان کرد و افزود: در ماه‌های نخست امسال برخی مناطق ساحلی خوزستان همچون آبادان، اروندکنار و هندیجان شاهد ریزش ملخ‌های دریایی بودند که با هماهنگی بین بخشی و مشارکت مردم و کشاورزان بومی، این آفت ویران کننده مهار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه افزود: برای ردیابی و پایش آفت ملخ دریایی در مناطق ساحلی خوزستان از پهپاد استفاده خواهد شد تا کانون تجمع ملخ‌های دریایی سرکوب شود.

امیری زاده با اشاره به اینکه هم اکنون آمادگی‌های لازم برای مقابله با ریزش و حرکت تهاجمی ملخ‌های دریایی در مناطق ساحلی خوزستان ایجاد شده است، افزود: در سال‌های اخیر نیز شاهد هجوم ملخ دریایی به مناطق ساحلی خوزستان بوده‌ایم که متعاقب آن خسارات زیادی به کشاورزان و عرضه‌های منابع طبیعی در مناطق ساحلی خوزستان وارد کردند.

ملخ‌هایی صحرایی از آن جهت که از فراز آسمان خلیج فارس عبور می‌کنند به ملخ دریایی مشهور هستند.

نخستین گله‌های ملخ دریایی در سال‌های اخیر در بهمن ماه ۱۳۹۷ در شهر بندری هندیجان مشاهده شد و متعاقب آن در بسیاری از مناطق ساحلی و فراساحلی خوزستان حرکت تهاجمی به خود گرفتند و خسارات زیادی به کشاورزی، مناطق طبیعی و عرصه‌های محیط زیست خوزستان وارد کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین