mana.ir

کد خبر: ۹۰۰۱۶ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

اتمام فاز اول مجتمع بندری نگین تا پایان شهریور ۱۴۰۰

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از اتمام فاز نخست مجتمع بندری نگین خبر داد و گفت: با این کار زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه جنرال کارگو، کانتینری و نفتی فراهم می‌شود.

اتمام فاز اول مجتمع بندری نگین تا پایان شهریور ۱۴۰۰
 
به گزارش مانا، سیاوش ارجمندزاده با اشاره به اینکه  تاسیسات زیربنایی، جاده‌های دسترسی به ترمینال ها، شبکه آبرسانی، برق، فاضلاب، اطفاء حریق و... مدنظر قرار گرفت، اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری فاز اول  توسعه مجتمع بندری نگین بوشهر به پایان می‌رسد و  این مجتمع آماده پذیرش سرمایه گذاری در بخش‌های جنرال کارگو، کانتیرنی و نفتی است.

وی افزود: در حوزه کانتینری ظرفیتی معادل ۶۰۰ هزار  TEU، در حوزه نفتی دو میلیون تن و در حوزه جنرال کارگو ظرفیتی معادل یک میلیون تن دیده شده است و علاوه بر این یک میلیون تن نیز برای صادرات اسکله نفتی لحاظ شده تا ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا هشت میلیون تنی بندر بوشهر به ۱۶ میلیون تن ارتقا پیدا کند.  

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با بیان اینکه پس از اتمام فاز نخست مجتمع بندری نگین، فضا برای سرمایه گذاری بخش غیردولتی آماده می‌شود، ادامه داد: در صورت سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی، امکان توسعه مجتمع بندری نگین در آینده باز هم وجود دارد.

ارجمندزاده با تاکید بر پتانسیل اجتماعی بالای بندر بوشهر، یادآور شد: بندر در محدوده شهر قرار دارد و مجتمع بندری نگین با فاصله نزدیکی از شهر قرار گرفته و از دسترسی مناسبی بهره می‌برد، همچنین دسترسی به پسکرانه بندر خارج از شهر قرار دارد و مزاحمتی برای شهر ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه پس از تکمیل فاز نخست مجتمع بندری نگین، امکان فعالیت‌های ارزش افزوده‌ای و لجستیکی فراهم می‌شود و با توجه به ترمینال‌های موجود امکان صادرات فراهم خواهد شد، گفت: شرایط برای صادرات با ایجاد مجتمع بندری نگین تسهیل می‌شود و فعالان اقتصادی می‌توانند به بهترین شکل ممکن در این زمینه اقدام کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین