mana.ir

کد خبر: ۹۰۰۰۷ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

افزایش ۱۱ درصدی عملیات کانتینری بزرگ‌ترین بندر کشور

عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگ‌ترین بندر کانتینری ایران ۱۱ درصد افزایش یافت.

 به گزارش مانا؛  مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان درباره عملیات کانتینری بندر شهید رجایی در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: در دوره زمانی دو ماه نخست امسال، در مجموع ۲۶۷ هزار و ۷۰۲ TEU کانتینر در پایانه‌های کانتینری این بندر تخلیه و بارگیری شد.

علیرضا محمدی‌کرجی‌ران افزود: مقایسه این میزان عملیات کانتینری با مدت مشابه سال گذشته (۲۴۳ هزار و ۵۵۵ TEU کانتینر) بیانگر رشد ۱۱ درصدی در این بخش از عملیات بندری است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به رشد ۴۹ درصدی صادرات در دو ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار کرد: در مجموع دو ماهه امسال ۸۱ هزار و ۳۶ TEU کانتینر در بندر شهید رجایی صادرات صورت گرفته است.
کرجی ران اظهار کرد: بندر شهید رجایی به دلیل برخورداری از پیشرفته‌ترین پایانه‌های کانتینری و بهره‌مندی از تجهیزات روز دنیا، بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که تخلیه و بارگیری ۸۵ درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.
وی ظرفیت کانتینری این بندر را ۳/۶ میلیون TEU کانتینر در سال اعلام کرد و گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از فاز سوم پایانه کانتینری بندر شهید رجایی ظرفیت کانتینری آن تا ۵/۸ میلیون تی‌ای یو افزایش می‌یابد.
وی تصریح کرد: با تکمیل فاز سوم بندر شهید رجایی امکان پهلوگیری همزمان سه کشتی نسل هفتم اقیانوس پیما با آبخور ۵/۱۷ متر و طول ۴۰۰ متر با بیش از ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU کانتینر فراهم می‌شود و قدرت رقابتی بزرگ‌ترین بندر بازرگانی کشور با بنادر رقیب در منطقه افزایش بسزایی خواهد یافت؛ همچنین این طرح موجب ارتقای جایگاه بندر شهید رجایی در میان ۱۰۰ بندر برتر دنیا خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین