mana.ir

کد خبر: ۸۹۶۸۸ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۱ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
مهمترین دستاورد‌های شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز :

رونق اقتصاد کشور با بهره گیری از توان داخل/ افزایش ۳۵ درصدی درآمد پرشیا هرمز در سال ۹۹

شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز طی فعالیت در سال گذشته توانست دستاورد‌های مهمی را در حوزه‌های فنی، بازرگانی و مالی کسب کند.


مهمترین دستاورد‌های شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز در سال ۹۹
به گزارش مانا، از جمله دستاورد‌های فنی حاصل شده در این شرکت طی سال ۹۹  تعمیرات شناور پردیس کیش ‎ ۵٩‏ یکی از لایروب‌های مؤسسه مکین است  که به علت آبخور بالا و وزن زیاد در شیپ یارد‌های خارج از کشور مورد تعمیرات دوره‌ای قرار می‌گرفت، اما در سال ۱۳۹۹ با اتکا به دانش مهندسی و تجربه کارشناسان مجموعه تعمیراتی پرشیا هرمز برای اولین بار بر روی سینکرولیفت این مجموعه داک گردید و تعمیرات دوره‌ای آن در بازه زمانی ۵۱ روز انجام شد.

علاوه بر این شناور صیادی هوور۱ که یکی از پنج شناور پرساینر اقیانوس پیمای ایران است به علت آبخور بسیار زیاد که بر روی داک دلفین و سایر شیپ یارد‌های کشور امارات متحده مورد تعمیرات دوره‌ای قرار می‌گرفت، در سال ۱۳۹۹ برای اولین بار با اتکا به محاسبات مهندسی و برآورد و کاهش آبخور تا حد لازم بر روی سینکرولیفت با موفقیت داک گردید و تعمیرات اساسی آن در مجموعه تعمیراتی پرشیاهرمز در بازه زمانی ۳۳ روز به اتمام رسید.

همچنین شناور‌های یدک کش کارن ۲، کارن ۳ و کارن ۴ که sister ship هستند و به علت آبخور و بار نقطه‌ای زیاد، تعمیرات آن‌ها در شیپ یارد‌های خارج از کشور انجام می‌گرفت، در سال ۱۳۹۹ با همت کارشناسان، ارزیابی و بررسی نقشه‌ها در نهایت محاسبات مهندسی پیچیده برای اولین بار در سه دهه گذشته بر روی سینکرولیفت مجموعه تعمیراتی برشیا هرمز با موفقیت داک شده و تعمیرات دوره‌ای آن‌ها در بازه زمانی ۲۰روز انجام شد.

شناور‌های اقیانوس پیمای شیبا، الیانا و بهشاد هم که به طور معمول در مجموعه تعمیراتی پرشیا هرمز به طور جداگانه مورد تعمیرات دوره‌ای قرار می‌گرفتند با افزایش ظرفیت تعمیرات، منابع انسانی متخصص و به کارگیری پیمانکاران با تجربه و همچنین همت، سعی و تلاش کارشناسان و کارگران مجموعه تعمیراتی پرشیا هرمز، در سال ۱۳۹۹ به طور همزمان در بازه زمانی پنج ماهه مورد تعمیرات دوره‌ای قرار گرفتند.

بر اساس این گزاش پذیرش شناور‌های خاص که سال‌های قبل برای تعمیرات به کشور‌های همسایه جهت داکینگ (داک خشک) مراجعه می‌کردند،  استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تعمیرات شناور‌ها و تهیه مواد از داخل کشور در جهت رونق بخشیدن به اقتصاد داخلی و ضرورت استفاده از تولیدات داخل و پیروی از اقتصاد مقاومتی دستاورد‌های بازرگانی این شرکت در سال گذشته است.

 اخذ نمره ‎٩۰‏ در کارنامه ارزشیابی عملکرد فصلی در گروه هلدینگ کشتیرانی جمهوری اسلاامی ایران،  افزایش درآمد ناخالص به میزان ۳۵ درصد نسبت به سال قبل و  افزایش سود خالص به میزان ۱۰ درصد نسبت به سال قبل دستاورد‌های مالی شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز در سال ۹۹ است.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین