mana.ir

کد خبر: ۸۷۲۰۸ |
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۶ - ۳۰ تير ۱۳۹۹

پوتین: ۶۰ ناو یا کشتی نظامی روسیه در اقیانوس‌ها هستند

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: در زمان حاضر حدود ۶۰ فروند ناو یا کشتی پشتیبانی نظامی روسیه در اقیانوس‌ها در نقاط مختلف جهان در حال انجام مأموریت هستند.

پوتین: ۶۰ ناو یا کشتی نظامی روسیه در اقیانوس‌ها هستند

به گزارش مانا به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین روز دوشنبه در مراسم آغاز ساخت دو کشتی ویژه هوابرد در کارخانه «زالیو» (بروسی خلیج) شهر کرچ در شبه جزیره کریمه که همزمان با آغاز ساخت چهار ناو و زیردریایی اتمی در دو کارخانه کشتی سازی روسیه انجام گرفت، گفت: ناوگان روسیه در تأمین امنیت این کشور نقش مهمی ایفا می‌کند. 

پوتین در این مراسم که آغاز ساخت دو ناو هوابرد به نام های «ایوان روگوف» و «میتروفان موسکالنکو» در آن اعلام شد، خاطرنشان کرد: امروز در سه کارخانه کشتی سازی روسیه، ساخت شش ناو و زیردریایی اتمی آغاز می شود که قادر خواهند بود در مأموریت های دور‌دست شرکت کنند.

وی ادامه داد: در اینجا در کرچ ساخت دو ناو هوابرد، در کارخانه کشتی‌سازی «سورنایا ورف» سن پترزبورگ دو ناو و در کارخانه سوماش در بندر سورودوینسک ساخت دو زیردریایی اتمی آغاز می شود.

رئیس جمهوری روسیه گفت: ناوهای جدید به تسلیحات و سیستم‌های پیشرفته و سیستم هدایت و ارتباط مخابراتی دور مجهز خواهند شد. این ناوها توانمندی ناوگان نظامی روسیه را تقویت و امکانات استراتژیک را افزایش خواهد داد. 

وی افزود: ناوگان نظامی روسیه همواره به صورت مطمئن از مرزهای روسیه دفاع کرده است و در عصر ما نیز نقش بسیار مهمی در تأمین ثبات روسیه برعهده دارد و در دفاع از منافع ملی کشور محکم ایستاده است و به حفظ موازنه راهبردی و ثبات جهان کمک می کند. 

 پوتین خاطرنشان کرد: در نقاط کلیدی اقیانوس‌های جهان، حدود ۶۰ ناو و کشتی پشتیبانی نظامی روسیه در حال انجام مأموریت هستند و تقریباً نیمی از این ناوها در محدوده‌های دور دست قرار دارند. 

وی ادامه داد: این گونه مأموریت‌های دریایی دور‌دست توانمندی گستردۀ ناوگان روسیه را نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر به صورت مدام پیگیری شده است.

به گفتۀ پوتین، روسیه دارای سواحل بسیار طولانی است و به سه اقیانوس دسترسی دارد و به همین دلیل توسعه ناوگان نظامی ادامه خواهد داشت.

 رئیس جمهوری روسیه این را نیز گفت که در هشت سال اخیر، بیش از ۲۰۰ فروند ناو، ناوچه و کشتی‌های پشتیبانی به نیروی دریایی روسیه تحویل شده است و باید در آینده نیز سفارش‌های نظامی برای توسعه ناوگان روسیه اجرا شود.  

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار