mana.ir

کد خبر: ۸۷۱۷۷ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۲۷ تير ۱۳۹۹

آتش‌سوزی در کشتی جنگی آمریکا مهار شد

نیروی دریایی آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) اعلام کرد آتش‌سوزی کشتی جنگی این کشور مهار شده است.

 

آتش‌سوزی در کشتی جنگی آمریکا مهار شد

به گزارش مانا به نقل از فارس، نیروی دریایی آمریکا بامداد جمعه از مهار آتش‌سوزی در کشتی آبی‌-خاکی این کشور بعد از چهار روز خبر داد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد بعد از چهار روز تلاش فشرده و شبانه‌روزی آتش‌نشان‌ها، آتش‌سوزی در کشتی آبی-خاکی «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» تماماً مهار شده است.

پایگاه خبری «بیزنس‌اینسایدر» نوشته نیروی دریایی آمریکا هنوز علت دقیق وقوع این آتش‌سوزی را نمی‌داند.

«فیلیپ سوبک»، فرمانده «یگان ضربت۳» گفت: «تیم‌های آتش‌نشان ما در حال بازرسی تمام نقاط کشتی هستند تا نبود آتش را تأیید کنند.»

وی اضافه کرد:«تا وقتی که همه جا چک نشود و آتش‌سوزی کامل از بین نرفته باشد قادر به آغاز تحقیقات نخواهیم بود.»

سوبک همچنین تأکید کرد میزان خسارت وارد شده به کشتی هنوز مشخص نیست. او گفت: «هنوز برای پیش‌بینی کردن یا وعده دادن درباره آینده کشتی خیلی زود است.»

کشتی «یو اس اس بونهام ریچارد» شامگاه یکشنبه در بندر «سن دیه‌گو» در جنوب غربی ایالات متحده دچار حریق شد.

آتش‌سوزی ساعت ۸:۳۰ صبح یکشنبه به وقت محلی در عرشه این کشتی آبی‌-خاکی اتفاق افتاد. «بونهام ریچارد» در «پایگاه نیروی هوایی سن‌دیه‌گو» در ایالت کالیفرنیا پهلو گرفته بود و در لحظه حادثه ۱۶۰ سرنشین داشت.

مقام‌های آمریکایی روز گذشته تأکید کردند هنوز مشخص نیست که این کشتی جنگی ۲۵۵ متری قابل تعمیر باشد. از سوی دیگر گفته می‌شود که جایگزین کردن کشتی جدید با ناو «یو اس اس بونهام ریچارد» برای ارتش آمریکا هزینه چهار میلیارد دلاری دارد.

بالگرد‌های آتش‌نشان در بندر «سن دیه‌گو» اوائل صبح چهارشنبه به وقت محلی با ریختن ۱۵۰۰ سطل آب سعی در خنک کردن عرشه و محل پرواز بالگرد‌های آن داشتند تا امکان تردد برای اطفای کامل حریق میسر شود.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار