mana.ir

کد خبر: ۸۷۱۱۲ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۹

افزایش تعامل بین بندر خرمشهر و گمرک برای توسعه صادرات

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از افزایش تعامل و هماهنگی بین بندر خرمشهر و گمرک در راستای توسعه و تسهیل فرآیند‌های صادرات خبر داد.

افزایش تعامل بین بندر خرمشهر و گمرک برای توسعه صادرات

به گزارش خبرنگار مانا ، نورالله اسعدی در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات صاحبان کالا در راستای تسهیل و فرایندهای صادرات  که با حضور مدیر کل گمرک خرمشهر  و صاحبان کالا، تجار و بازرگانان در سالن اجتماعات این بندر  برگزار شد افزود: بندر خرمشهر و گمرک به صورت زنجیروار با هم ارتباط دارند و تسریع و تسهیل در روند صادرات و واردات کالاها یکی از اهداف اصلی و وظایف مشابه بندر و گمرک است.

وی در خصوص انجام خدمات ۲۴ ساعته توسط گمرک تصریح کرد: با توجه به رشد چشم‌گیر صادرات در بندر خرمشهر به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و همچنین انجام لایروبی اسکله‌ها گفت: یکی از راه‌ها و اقداماتی که در تسریع و تسهیل فرآیند‌های صادرات کمک شایانی دارد وجود و همکاری گمرک به صورت شبانه روزی و بیست و چهار ساعاته در درب‌های خروج بندر خرمشهر است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه از برگزاری مستمر و مداوم جلسات بین بندر و گمرک به صورت هر دوماه یک بار با حضور تمامی ارگان‌های دخیل در امر صادرات و واردات، تجار و بازرگانان خبر داد.

اسعدی گفت: از مهمترین موضوعاتی که در این نشست بررسی شد می توان به شناخت بازار‌های هدف، عدم اعلام وصول پروانه‌های صادراتی، کاهش زمان انتظار شناورها، لزوم ساماندهی محوطه‌های صادراتی و نصب تجهیزات ایکس‌ری اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به رشد روز‌افزون عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۰ هزار دستگاه کامیون در بندر خرمشهر تردد داشته است و این نشان دهنده حضور خوب و بازگشت رونق به این بندر استراتژیک است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از افزایش و رونق واردات در بندر خرمشهر خبر داد و تصریح کرد: بندر خرمشهر با وجود زیر‌ساخت‌های مناسب تمام توان خود را برای بازگشت دوباره صاحبان کالا و تجار برای انتخاب مرز آبی بندر خرمشهر به عنوان مبدأ واردات به کار می‌بندد تا شهر خرمشهر، بندر و گمرک به رونق برسد.

علی سلیمانی مدیر کل گمرک خرمشهر در ادامه در خصوص رشد بی‌سابقه صادرات از گمرکات گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون صادرات از مبدا گمرک خرمشهر رشد ۶۱ درصدی را نشان میدهد و این تعامل خوب بین گمرک و بندر است.

وی درپایان از آمادگی بندر خرمشهر و گمرک در راستای حل مشکلات صاحبان کالا و تجار و بازگانان استقبال و تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع سرلوحه کاری گمرک است.

 

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار