mana.ir

کد خبر: ۴۹۲۹۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۳

غیبت مسئولان محیط زیست در نشست پارس جنوبی

نماینده مردم شهرستان عسلویه گفت: نشست تخصصی كمیته رسیدگی به اثرات آلایندگی زیست محیطی و زیست دریایی ناشی از نفت و گاز در منطقه پارس جنوبی بدون حضور مسئولان سازمان محیط زیست برگزار شد.

غیبت مسئولان محیط زیست در نشست پارس جنوبیموسی احمدی در گفتگو با مانا در تشریح نشست تخصصی كمیته رسیدگی به اثرات آلایندگی زیست محیطی و زیست دریایی ناشی از نفت و گاز بر زندگی مردم و كاركنان منطقه پارس جنوبی گفت : این نشست با حضور مدیر عامل شركت ملی نفت و گاز و ایمنی منطقه HSE ‌ ، نمایندگانی از سازمان استاندارد ، سازمان انتقال خون ، سازمان بازرسی كل كشور و مركز پژوهش های مجلس و دو تن از كارشناسان شیلات  برگزار شد كه متاسفانه با عدم حضور سازمان محیط زیست  كه از قبل در جریان برگزاری این جلسه قرار گرفته بود ، مواجه شد . 
وی توضیح داد : از زمان شروع فعالیت در عسلویه در تمامی طرح ها و پیوست ها مسائلی از قبیل زیست محیطی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی تعریف شد كه با گذشت زمان و با توسعه اقتصادی در این منطقه بخشی از این طرح ها به دست فراموشی سپرده شده است.
نماینده مردم شهرستان عسلویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه عسلویه و منطقه پارس جنوبی پایتخت اقتصادی ایران محسوب می شود اظهار داشت : در تحلیل هایی كه از سوی كارشناسان محیط زیست  صورت گرفته است مشخص شد مشعل پالایشگاه های منطقه پارس جنوبی ، فعالیت تاسیسات گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر عامل آلودگی شدید بوده و در سالهای اخیر سلامت مردم در این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است تا جایی كه امام جمعه شهرستان عسلویه و برخی كارشناسان زیست محیطی لب به گلایه گشوده اند . 
وی ادامه داد: البته بنا بر اظهارات مدیر عامل منطقه ویژه پارس جنوبی هیچ گونه موردی تاکنون از تاثیرات منفی آلاینده ها بر روی سلامت مردم گزارش نشده است و به طور مستمر كاركنان و ساكنان این منطقه توسط سازمان انتقال خون مورد آزمایش قرار می گیرند . 
احمدی با اشاره به طرح سوالی در این نشست مبنی بر اینكه تاكنون چه میزان از فناوری های مدرن و سازگار با محیط زیست در این منطقه استفاده شده تصریح كرد : پساب ها ، كیفیت دفع مجتمع های پتروشیمی در خلیج فارس و راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب پتروشیمی باید مورد بررسی و نظارت قرار گیرند .
وی در پایان خاطر نشان كرد : رسیدگی به مشكلات زیست محیطی و زیست دریایی ساكنان منطقه و كاركنان پارس جنوبی در دستور كار جدی این نشست قرار گرفت و مقررشد كارشناسان بهداشت و سلامت جامعه در این خصوص اظهار نظر كارشناسی کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین