mana.ir

کد خبر: ۴۸۶۲۴ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۲۴ تير ۱۳۹۳

تحریم بندر شهید رجایی لغو شد

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی از لغو تحریم بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: نخستین خط کشتیرانی خارجی اواخر تیر ماه به این بندر وارد می شود.

تحریم بندر شهید رجایی لغو شدبه گزارش مانا به نقل از ایسنا علی جهاندیده با بیان اینکه شرکت فعال در بندر شهید رجایی در طول سال های گذشته مورد تحریم قرار گرفته بود، تصریح کرد: شرکت تایدواتر که در سال های گذشته مسئولیت بارگیری و ترانزیت کالا در این بندر را داشت تحریم شده بود و این مساله باعث کنار گذاشته شدن این بندر از مسیر تجاری شرکت های خارجی بود.
وی ادامه داد: با جابجایی شرکت های فعال در بندر شهید رجایی و کنار رفتن شرکتی که نامش در بین تحریم ها قرار داشت، مذاکرات با طرف های خارجی صورت گرفت و آن ها موافقت خود را برای بازگشت به این بندر اعلام کردند.
معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه شرکت ون های تایوان نخستین شرکتی است که به بندر شهید رجایی بازمی گردد، گفت: یکی از کشتی های بزرگ این شرکت تایوانی اواخر تیر ماه امسال وارد این بندر خواهد شد و در هفته بعد و سوم مرداد نیز دومین کشتی از این طریق وارد بندر شهید رجایی می شود.
جهاندیده خاطرنشان کرد: با حل شدن موضوع شرکت تحریم شده در بندر شهید رجایی از این پس دوباره شاهد حضور شرکت های بزرگ خارجی در این بندر خواهیم بود و از تمام ظرفیت این بندر بزرگ در ترانزیت کالای داخلی و بین المللی استفاده خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین