mana.ir

کد خبر: ۴۸۵۳۴ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۱۹ تير ۱۳۹۳

عزم دولت برای رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی نوشهر

مدیر هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی ریاست جمهوری از عزم جدی برای رفع مشکلات پیش روی منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر خبر داد.

عزم دولت برای رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی نوشهربه گزارش مانا، مدیر هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی ریاست جمهوری ظهر امروز در رأس هیئتی از بخش های مختلف منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مرتبط با اجرای قوانین و مقررات مناطق ویژه اقتصادی در این منطقه قرار گرفت.
مدیر هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگاران به تشریح قوانین، مقررات و آیین نامه اجرایی مناطق ویژه اقتصادی پرداخت و گفت: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی برای رفع مشکلاتی که پیش روی منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر وجود دارد اهتمام و عزم جدی داشته و بر آن تاکید دارد.
جعفر آهنگران امور مربوط به اشتغال نیروی انسانی و روابط کار، بیمه و تامین اجتماعی در مناطق ویژه را براساس مقررات مصوب و جاری در مناطق آزاد تجاری صنعتی عنوان کرد و افزود: ما خواستار معرفی نماینده ای ویژه برای پیگیری مسائل کارگری در این منطقه هستیم.
آهنگران اظهار کرد: طبق مقررات مصوب و جاری در مناطق آزاد تجاری صنعتی، محدوده مناطق ویژه اقتصادی جزو قلمرو گمرکی جمهوری اسلامی ایران نیست و گمرک مکلف است با رعایت مفاد ماده 8 این قانون در مبادی ورودی و خروجی آنها به منظور اعمال مقررات مربوط به صادرات و واردات استقرار یابد.
وی تصریح کرد: صاحبان کالا از پرداخت مالیات ارزش افزوده در مناطق ویژه اقتصادی معاف هستند و این از جمله مشوق های سرمایه گذاری در این مناطق محسوب می شود.
مدیر هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ورود کالا از خارج از کشور یا مناطق آزاد تجاری صنعتی به منطقه با کمترین تشریفات گمرکی انجام شده و ترانزیت داخلی کالای وارد شده به منطقه بر اساس مقررات مربوطه انجام خواهد شد.
منوچهر تاتینا مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز در این بازدید به مهمترین فعالیت ها و دستاوردهای این اداره کل در سال های اخیر پرداخت و گزارشی از مشکلات و چالش های پیش روی اداره کل درباره اجرایی کردن قوانین و مقررات مناطق ویژه بیان کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین