mana.ir

کد خبر: ۴۲۳۲۹ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۳

ناوگروه نداجا در راه مسقط

فرمانده نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران از حضور ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن و حرکت به سمت مسقط خبر داد.

ناوگروه نداجا در راه مسقطبه گزارش مانا امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه مراسم رژه روز ارتش در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این ناوگروه روز هشتم یا نهم اردیبهشت وارد آب های دریایی کشورمان می شود و همچنین ناوگروه سی ام ارتش دو روز قبل حرکت خود را آغاز کرد.

وی همچنین افزود: مراحل ساخت ناوشکن آموزشی خلیج فارس آغاز شده است. این ناوشکن توانایی نیروی دریایی را افزایش می دهد زیرا هم قادر است در عرصه آموزشی عمل کرده و هم می تواند ماموریت های ناوشکن را انجام دهد.

فرمانده نیروی دریای ارتش در ادامه گفت: دزدی دریایی همچنان ادامه دارد ولی ما با قدرت با آن مقابله می کنیم.

سیاری با بیان اینکه زیردریایی کلاس فاتح در سال جدید رونمایی می شود ، افزود: ناوشکن کلاس جماران در مدل های دو تا هفت نیز در حال تولید است.

وی درباره همکاری کشورهای حاشیه دریای خزر نیز گفت: ما با همه کشورهای حاشیه دریای خزر از جمله آذربایجان در ارتباط هستیم و معتقدیم اگر امنیت این منطقه برقرار نشود، ما نمی توانیم از منابع این دریا استفاده کنیم.

سیاری در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد قراردادی میان ایران و این کشورها بسته شود، این کار از طریق وزارت دفاع انجام خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین