mana.ir

کد خبر: ۴۲۲۹۲ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۲ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۳

تشکیل شورای صنایع شیلات هرمزگان

مدیرکل شیلات استان هرمزگان از تشکیل شورای صنایع شیلاتی هرمزگان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

تشکیل شورای صنایع شیلات هرمزگانبه گزارش مانا از هرمزگان، سید پرویز محبی در دیدار با صاحبان و نمایندگان صنایع شیلاتی ضمن اشاره به مزین شدن سال93 به نام«سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: بی‌شک صنایع شیلاتی استان نقش مهمی در تحقق شعار سال دارند و انتظار می‌رود امسال در این مهم با عزمی جدی‌تر گام بردارند.

وی از صنایع شیلاتی استان به عنوان نمود و شاخص پیشرفت شیلات هرمزگان یاد کرد و افزود: شیلات در استان به ویژه در مناطق ساحلی در تثبیت جمعیت، اشتغالزایی، عمران، آبادی و همچنین توسعه همه‌جانبه استان نقش بسزایی دارد.

محبی از تشکیل شورای صنایع شیلاتی استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بهره‌مندی از مزایای مشورت، هم‌اندیشی، بیان و مرتفع ساختن مشکلات صنایع شیلاتی استان از اهداف تشکیل این شورا است.

مدیرکل شیلات هرمزگان افزایش و موثر ساختن ارتباط صنایع شیلاتی با شیلات، کاهش فاصله بین صنایع شیلاتی و آشنایی و متحد ساختن صاحبان صنایع شیلات با یکدیگر را از دیگر مزایای این طرح خواند.

در ادامه این دیدار صاحبان و نمایندگان صنایع شیلاتی به بیان مشکلات ،معضلات و پیشنهادات خود در راستای حل آنها و ارتقای جایگاه صنایع شیلاتی پرداختند.

حذف واسطه گران از چرخه فروش محصولات و فرآوردهای شیلاتی و همچنین مواد اولیه صنایع،حل معضل قاچاق سوخت ،کاهش سود وام های بانکی صنایع و به روز رسانی ماشین آلات و فن آوری صنایع از جمله مشکلات بیان شده توسط صاحبان و نمایندگان صنایع شیلاتی استان هرمزگان در این جلسه بود.

همچنین صاحبان و نمایندگان صنایع شیلاتی استان هرمزگان در این دیدار با تاکید بر تشکیل هرچه سریعتر شورای صنایع شیلاتی استان خواهان متولی گری شیلات در بحث صنایع و صدور مجوز های آنها و ایجاد واحدهای تولیدی صنعتی همراستا با میزان مواد اولیه موجود شدند.

در پایان این جلسه مقرر شد نمایندگان صنایع شیلاتی جهت عضویت در شورا توسط واحدهای شیلاتی انتخاب و به اداره کل شیلات هرمزگان معرفی شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین