۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰

رشد ۴۶ درصد لایروبی در اسکله‌ها و آبراه‌های منطقه ویژه بندر امام

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به انجام بیش از سه میلیون و ۸۱۴ هزار متر مکعب حجم لایروبی در سال گذشته، از رشد ۴۶ درصدی این عملیات نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
کد خبر: ۹۸۷۳۹

رشد ۴۶ درصد لایروبی در اسکله‌ها و آبراه‌های منطقه ویژه بندر امام

به گزارش خبرنگار مانا، سجاد سبزیوند در گفتگوی رسانه‌ای با اشاره به وظایف و مأموریت‌های حاکمیتی این اداره کل در حوزه دریایی، هدف از انجام لایروبی را حفظ عمق مفید اسکله‌ها و ارتقاء ایمنی شناور‌های متردد در آبراهه‌ها عنوان کرد و گفت: این حجم عملیات لایروبی با استفاده از توان داخلی و تجهیزات پیشرفته طی بازه زمانی مذکور انجام پذیرفته است.  
وی گفت: نزدیک به ۴۳ میلیون متر مربع نیز از پهنه دریایی حوزه استحفاظی این اداره کل تحت عملیات هیدروگرافی با هدف ارتقاء ایمنی دریایی قرار گرفت که تأثیر به سزایی در شناسایی ویژگی‌ها و مختصات حوزه استحفاظی دارد.
سبزیوند همچنین از انجام ۱۷۲ مورد عملیات امداد و نجات دریایی خبر داد که طی ۶۰۴ ساعت در ۱۲ ماهه سال گذشته انجام شده است.  
معاون دریایی این اداره کل با اشاره به آغاز به کار و فعالیت نخستین مرکز دریافت مواد زائد نفتی در این مجتمع بزرگ بندری براساس الزامات و معاهدات بین‌المللی محیط زیست دریایی گفت: یک هزار و ۷۷۸ متر مکعب مواد زائد نفتی در بازه زمانی مذکور جمع‌آوری و دریافت شد.
سبزیوند با اشاره به ورود یک هزار و ۳۶۰ فروند شناور طی ۱۲ ماهه سال گذشته خاطرنشان کرد: به این منظور ۴۸ هزار ساعت عملیات‌های راهنمایی و یدک‌کشی به منظور هدایت و پهلودهی ایمن این تعداد شناور در بازه زمانی مذکور انجام شد که به ترتیب رشد ۱.۵ درصدی و ۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه ۲۵ هزار و ۳۲۳ دریانورد در استان خوزستان مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: دو هزار و ۹۳۴ شناور در استان خوزستان ثبت شده‌اند.
معاون دریایی این اداره کل تعداد اسناد دریایی صادر شده در بازه زمانی مذکور را ۹ هزار و ۶۶۵ سند عنوان کرد که از طریق برگزاری ۱۷۲ دوره آموزشی به واجدین شرایط اعطا شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار