۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷

رشد ۱۵ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر / صید ماهیان استخوانی در گلستان تمدید شد

مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه صید ماهیان استخوانی دریای خزر از ابتدای فصل صید امسال به ۶ هزار و ۷۶۳ تن رسیده است، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۵ درصدی همراه است.
کد خبر: ۹۸۷۲۰

رشد ۱۵ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر / صید ماهیان استخوانی در گلستان تمدید شد


رضا عباسپور نادری در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: آمار‌های اخذ شده از شرکت‌های تعاونی صید پره در استان‌های شمالی کشور نشان می‌دهد که  صید ماهیان استخوانی دریای خزر از ابتدای فصل صید در مهر ماه گذشته تا بهار سال ۱۴۰۳ به ۶ هزار و ۷۶۳ تن رسید ه است.

مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران، گفت: با توجه به اینکه سال گذشته در همین مدت ۵ هزار و ۸۹۹ تن انواع ماهیان استخوانی صید شده بود، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۵ دصدی همراه بوده است.

به گفته وی بر اساس آمار اخذ شده در این مدت استان گیلان با رشد ۲۲ درصدی صید، استان مازندران با رشد ۱۵ درصدی و استان گلستان با کاهش ۴۶ درصدی صید ماهیان استخوانی مواجه بوده است.

وی اذعان داشت: بر‌اساس تصمیم کمیته مدیریت صید مرکز با حضور اعضای کمیته شامل نمایندگان مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، شیلات استان‌های شمالی، اتحادیه تعاونی‌های صیادان و سایر بخش‌های ذیربط، از پایان پانزدهم فروردین سال جاری فصل صید رسمی صیادان ماهیان استخوانی در گیلان و مازندران به اتمام رسید، اما فعالیت تعاونی‌های پره‌ای که در امر تکثیر طبیعی و بازسازی ذخایر فعالیت داشتند با رویکرد تشویق و ایجاد انگیزه بیشتر و تأمین مولدین تا ۱۹ فروردین ماه سال جاری تمدید شد.

وی با تأکید بر ضرورت مدیریت صید ماهیان استخوانی دریای تأکید کرد: حفاظت از رودخانه‌ها با توجه به اهمیتی که در مدیریت ذخایر ماهیان استخوانی دارد تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری توسط یگان حفاظت منابع آبزی استان‌ها مورد حفاظت و کنترل قرار می‌گیرد.

به گفته این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، با توجه به شرایط استان گلستان که ماهیگیری در برخی از مناطق آن توجیه اقتصادی نداشته است و در راستای بهبود شرایط معیشتی تعاونی‌های پره این استان، مدت صید تا پایان فروردین ماه سال جاری با مدیریت و پایش شیلات استان و مرکز تحقیقاتی شیلات استان تمدید شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار