۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳

آغاز فعالیت پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی بوشهر در طرح نوروزی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرا طرح تسهیل سفر‌های دریایی ایام نوروز در استان بوشهر گفت: فعالیت پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی بوشهر در طرح نوروزی آغاز می‌شود.
کد خبر: ۹۸۵۰۳

آغاز فعالیت پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی بوشهر در طرح نوروزی


به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر،  محمد شکیبی نسب در نشست ستاد گردشگری دریایی نوروزی در بنادر استان بوشهر با اشاره به تدوین طرح سفر‌های دریایی اظهار داشت: طرح تسهیل سفر‌های دریایی این استان در ایام نوروز از ۲۴ اسفند تا ۲۵ فروردین اجرایی می‌شود

وی با اشاره به آمادگی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در طرح نوروزی گفت: این مجموعه از هم اکنون آماده خدمات‌رسانی به مسافران در طرح گردشگری دریایی ایام نوروز شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به هم‌زمانی طرح گردشگری نوروزی با ماه مبارک رمضان برنامه‌های فرهنگی قابل توجهی در این زمینه به اجرا در‌می‌آید.

وی یادآور شد: طرح گردشگری دریایی ایام نوروز در استان بوشهر در روز‌های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان به احترام ایام شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع) برگزار نخواهد شد.

شکیبی نسب ادامه داد: همانند سنوات گذشته تمام بنادر تابعه در نقاط ساحلی، خود وظیفه برنامه‌ریزی و مدیریت در ساماندهی فعالیت‌های گردشگری دریایی با رویکرد ایمنی و حفاظت دریایی دارند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: کمیته تسهیل سفر‌های دریایی متشکل از نمایندگان ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های خدماتی، امدادی، ایمنی، فرهنگی، انتظامی و گردشگری تلاش دارند تا به گردشگران سفر‌های دریایی ایمن و خاطره انگیز سپری کنند.

وی با بیان اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیش از ۱۰۰ نفر از نیرو‌های مجرب و کاردان در طرح گردشگری دریایی ویژه ایام نوروز مشارکت می‌کند عنوان کرد: در این ایام با هدف تامین ایمنی تردد‌ها و امدادرسانی به گردشگران دریایی بنادر استان ۸ ایستگاه رادیویی و ۶ ایستگاه جستجو و نجات دریایی استان بوشهر در آمادگی کامل قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در نوروز امسال اداره کل بنادر و دریانوردی با استفاده از ظرفیت پایانه بین‌المللی شهید حقگو در بوشهر به گردشگران دریایی خدمات‌رسانی خواهد کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار