mana.ir

کد خبر: ۹۸۲۶۴ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۵ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
وزیر اقتصاد:

کالا‌های راکد گمرکات و بنادر کشور ۲.۵ میلیون تن کاهش داشته است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه برخی کالا‌ها از دو دهه قبل در گمرکات مانده بودند که با انبارگردانی‌های انجام شده خارج شدند، گفت: تا ابتدای بهمن‌ماه ۱۴۰۱ بیش از ۸ میلیون تن کالا در بنادر و گمرکات کشور راکد مانده بود که در بهمن ماه امسال به ۵.۵ میلیون تن رسید.

کالا‌های راکد گمرکات و بنادر کشور ۲.۵ میلیون تن کاهش داشته است

 

به گزارش مانا، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد امروز در نشست با فعالان اقتصادی هرمزگان با اشاره به کاهش کالاهای مانده در گمرکات کشور، افزود: برخی کالاها از دو دهه قبل در گمرکات مانده بودند که با انبارگردانی‌های انجام شده خارج شدند.

به گفته وی، تا ابتدای بهمن‌ماه ۱۴۰۱ بیش از ۸ میلیون تن کالا در بنادر و گمرکات کشور راکد مانده بود.

خاندوزی افزود: این ۸ میلیون تن کالا در بهمن‌ماه امسال به ۵.۵ میلیون تن رسید؛ برآوردها نشان‌ می‌دهد ۱۸۰میلیون تن کالا، مجموع صادرات و واردات ماست که در گمرکات جابه‌جا می‌شود.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: برخلاف آن‌چه برخی اعلام می‌کنند، موضوع رسوب کالا در گمرکات کشور مسئله حادی نیست و ما در این دولت با همکاری دستگاه قضایی و اموال تملیکی، کالاهایی از دو دهه قبل در گمرکات مانده بود که طی انبارگردانی‌هایی که صورت گرفته تقریباً از گمرکات خارج شده‌اند و شرایط انبارها به درستی مدیریت شده تا کالاها در اموال تملیکی نابود نشوند.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار