۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷

ورود ۶۰۰ هزار گردشگر به منطقه آزاد اروند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از ورود ۶۰۰ هزار گردشگر عراقی به شهر‌های آبادان و خرمشهر و محدوده منطقه آزاد اروند در ۱۰ ماهه امسال خبر داد.
کد خبر: ۹۸۲۴۴

ورود ۶۰۰ هزار گردشگر به منطقه آزاد اروند

علی زارعی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: این گردشگران از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی شهر‌های واقع در محدوده منطقه آزاد اروند دیدن کردند.
وی گفت: خرید کالا، سلامت و عزیمت به مشهد مقدس از طریق فرودگاه بین‌المللی آبادان از مهمترین انگیزه‌های سفر گردشگران عراقی به منطقه آزاد اروند بوده است.
مدیرعامل منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه سفر گردشگران به شهر‌های بندری آبادان و خرمشهر سبب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد در منطقه شده است افزود: همه گردشگران عراقی بدون ویزا و تنها با گذرنامه معتبر به منطقه آزاد اروند سفر کرده‌اند.
زارعی افزود: برای تسهیل سفر گردشگران و ارائه خدمات مسافری، برنامه ریزی شده است ضمن آنکه تور‌های گردشگری از کشور عراق نیز می‌توانند به منطقه آزاد اروند سفر کنند.
وی گفت: گردشگران عراقی بدون ویزا و داشتن گذرنامه، از طریق منطقه آزاد اروند به سایر نقاط کشور نیز سفر کنند.
بر اساس اعلام ناظر گمرکات خوزستان، خوزستان دومین استان مسافری کشور در سال جاری بوده به طوری‌که امسال دو میلیون و ۷۲۱ هزار نفر مسافر از طریق مرز‌های زمینی و آبی خوزستان تردد داشتند.
 

ارسال نظرات
آخرین اخبار