mana.ir

کد خبر: ۹۸۲۰۳ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

ترانزیت ۲.۵ میلیون تُن فراورده‌های نفتی عراق از بندر امام خمینی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ترانزیت مواد نفتی اقلیم کردستان عراق از بندر امام خمینی اظهار داشت: امسال حدود ۲.۵ میلیون تُن مواد نفتی از بندر امام خمینی ترانزیت شده است.

ترانزیت ۲.۵ میلیون تُن فراورده‌های نفتی اقلیم کردستان عراق از بندر امام خمینی


به گزارش خبرنگار مانا، علی اکبر صفایی در آیین گرامیداشت ۱۰۰ شهید بنادر و دریانوردی کشور درآبادان افزود: ترانزیت مواد نفتی از   بندر امام خمینی یکی از مزیت‌های مهم این بندر راهبردی کشور است.  
وی بندر امام خمینی را بندر هاب واردات کالا‌های اساسی کشور بیان کرد و افزود: عمده کالا‌های اساسی کشور از بندر امام خمینی وارد کشور می‌شود و هم اکنون در حال ساخت یک میلیون تُن سیلو و مخازن ویژه نگهداری کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی هستیم.
وی افزود: علاوه بر ساخت سیلو و مخازن ویژه نگهداری غلات، سیستم تخلیه و بارگیری مکانیزه در بندرامام خمینی در حال ساخت است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شرایط نگهداری کالای اساسی با توجه به اهمیت سلامت غذایی مردم در بنادر کشور ارتقا خواهد یافت.
صفایی گفت: بنادر کشور سهم ۹۰ درصدی در تجارت خارجی کشور را داشته و سهم ارزشمندی در اقتصاد کشور برعهده دارند.
وی در خصوص لایروبی آبراه اروندرود نیز گفت: لایروبی اروند رود به توافق با کشور عراق نیاز دارد که از سوی وزارت امورخارجه و راه و شهرسازی اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است، ضمن اینکه در آب‌های داخلی نیز بخشی از مغروقه‌ها در اروندرود خارج سازی شده است.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار