۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۷

نجات ۳۴۰ دریانورد در خلیج فار س و سواحل استان بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: از سال گذشته تاکنون ۳۴۰ نفر از دریانوردان مواجهه با شرایط اضطرار، در خلیج فارس و سواحل استان بوشهر از خطر غرق نجات یافته‌اند.
کد خبر: ۹۸۱۱۳

نجات ۳۴۰ دریانورد در خلیج فار س و سواحل استان بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب در بازدید مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران از  بندر بوشهر اظهار داست: این استان با ۱۱ بندر تجاری بخش قابل توجهی از فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کشور را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: استان بوشهر با ۹۶۷ کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس و برخورداری از جایگاهی ارزنده در حوزه تجارت دریایی در تحقق توسعه دریامحور براساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب رسالتی مهم و خطیر را عهده دار شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در این راستا و با هدف توسعه ظرفیت بنادر استان پروژه‌های متعددی در دست احداث است که بهره برداری از آن‌ها وضعیت بنادر استان را دستخوش تحول و رونقی دوچندان می‌کند.

وی اضافه کرد: یکی از طرح‌های شاخص در دست اجرا توسعه موج شکن بندر کنگان است که افتتاح آن ظرفیت حوضچه این بندر را حدود شش برابر افزایش می‌دهد.

شکیبی نسب یادآور شد: بوشهر همچنین از استان‌های پیشتاز در انجام عملیات جستجو و نجات دریایی است به نحوی که از سال گذشته تاکنون ۳۴۰ نفر از دریانوردان مواجهه با شرایط اضطرار، در خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر از خطر غرق نجات پیدا کردند.

وی اظهار کرد: در یکی از شاخص‌ترین عملیات‌های جستجو و نجات دریایی در چند سال اخیر، در اسفند سال ۱۴۰۰، ۲۸ سرنشین کشتی اماراتی در اوج تلاطم دریا و وجود موج‌هایی به ارتفاع سه متر توسط تیم جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نجات یافتند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  یادآور شد: اکنون شش پایگاه جستجو و نجات دریایی به صورت شبانه روزی آماده امدادرسانی دریایی به دریانوردان و گردشگران بنادر استان بوشهر هستند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار