روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹

ساخت شناورهای مسافری با رویکرد افزایش ایمنی

معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: تسهیل در ساخت شناور‌های مسافری با رویکرد افزایش ایمنی و نوسازی ناوگان مسافربری استان بوشهر در اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.
کد خبر: ۹۷۷۷۶

ساخت شناورهای مسافری با رویکرد افزایش ایمنی

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، مجید علی نازی در چهارمین نشست تسهیل سازی در ساخت شناورهای مسافربری استان بوشهر با اشاره به تسهیلات ویژه سازمان بنادر و دریانوردی برای ساخت شناورهای مسافربری اظهار داشت: این سازمان از محل وجوه اداره شده تسهیلات ویژه به ساخت و نوسازی شناورهای مسافربری اختصاص داده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: تسهیل در ساخت شناورهای مسافری با رویکرد افزایش ایمنی و نوسازی ناوگان مسافربری استان بوشهر در اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این راستا از مالکان و شرکت‌های کشتی‌سازی کشور انتظار می رود نسبت به نوسازی و افزایش ایمنی شناورهای مسافربری اهتمام ویژه داشته باشند

علی نازی ادامه داد: استان بوشهر از جایگاه قابل توجهی در حوزه شناورسازی برخوردار است که این ظرفیت می تواند نقشی در توسعه ناوگان مسافربری دریایی استان ایفا کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: استقبال مناسب مالکان و شرکت‌های کشتی‌سازی استان برای نوسازی شناورهای مسافربری اقدامی شایسته و قابل تحسین است.

محمد شکیبی نسب افزود: فرصت ایجاد شده برای استانداردسازی شناورهای مسافری فرصتی مغتنم است که باید از این ظرفیت ارزشمند نهایت استفاده صورت گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بنادر استان بوشهر امسال برای پنجمین سال متوالی به عنوان بنادر ایمن معرفی شدند نیاز است برای تداوم این رویکرد طرح نوسازی ناوگان مسافربری به بهترین شکل ممکن در استان اجرایی شود.

شکیبی نسب افزود: در سالی که از سوی رهبری معظم انقلاب به مقوله تولید توجه ویژه شده اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به سهم خود از واحدهای ساخت شناور به صورت ویژه حمایت می کند.

مهدی فرمیهنی فراهانی مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی نیز از شرکت‌های کشتی‌سازی کشور دعوت کرد تا طرح‌های ساخت شناورهای مسافری متناسب با نیاز استان را به اداره کل امور دریایی ارسال کنند تا الگوی مناسبی برای ساخت شناورهای مدنظر طراحی شود.

در این نشست شرکت‌های کشتی سازی طرحهای شناورهای مسافری خود را به مالکان شناورها و فعالان اقتصادی استانی ارائه کردند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار