۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶

برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین المللی آبزیان از ۱۳ آذر در تهران

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذا‌های دریایی و صنایع وابسته (IFEX۲۰۲۳)  ۱۳ تا  ۱۶ آذر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۷۷۲۵

برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین المللی آبزیان از ۱۳ آذر در تهران

مدیر‌کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان شیلات ایران در گفتگو با خبرنگار مانا اظهارداشت: در راستای مأموریت‌های ابلاغی این سازمان مبنی بر تولید غذای سالم، بهداشتی و با کیفیت، گام‌های مهمی در راستای تأمین امنیت غذایی مردم شریف ایران در دستور است.

مهدی علامیر افزود: یکی از راه‌های کمک به این ارتباط و تعامل سازنده و پیش برنده اهداف خرد و کلان، برگزاری نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی شیلاتی است، زیرا نمایشگاه‌ها، موجب اصلاح تقویت و بهبود سیستم توزیع و تسهیل ارتباطات تجاری و رونق مبادلات اقتصادی و معرفی توان بالقوه و بالفعل موجود در یک فعالیت تولیدی می‌شود.

وی درباره مشخصات و ویژگی‌های نمایشگاه هفتم شیلاتی تصریح کرد: مدت برگزاری ۴ روز، از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های جمهوری اسلامی، مکان برگزاری در سالن‌ها A۳۸ و B ۳۸ و ۱۸ در فضایی بیش از شش هزار متر مربع مفید با حضوربیش از ۱۳۰ غرفه و شرکت است.

علامیر در ادامه گفت: این نمایشگاه دارای اهدافی همچون تبادل اطلاعات و توسعه همکاری‌های اقتصادی و فنی در حوزه شیلات، تقویت و بهبود سیستم توزیع و تسهیل ارتباطات تجاری و فنی، بازاریابی و شناخت امکانات تجاری و تولیدی در عرصه داخلی و بین‌المللی و ایجاد بستر صادرات محصولات شیلات، است و ارائه پیشرفت‌های داخلی و خارجی در عرصه صنعت شیلات، ارتقاء دانش فنی در تولید عمل آوری و بازاریابی، ایجاد زمینه اشتغال، معرفی ظرفیت‌های جدید و فرهنگ‌سازی و ترویج الگو‌های بهینه مصرف غذا‌های دریایی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به حضور بیش از ۱۳۰ شرکت فعال در این نمایشگاه خاطر نشان کرد: شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف تولید تجهیزات صیادی، فرآوری محصولات شیلاتی، صنایع بسته‌بندی، تولید خوراک آبزیان، ماشین آلات و صنایع پرورش ماهیان زینتی و آکواریوم، تولید محصولات شیلاتی صادرات محور، تأسیسات و تجهیزات برودتی، پرورش آبزیان، صنایع پایین دستی دریایی مرتبط، تولید تجهیزات و ادوات تصفیه آب، بهره‌وری و توسعه مکانیزاسیون، جلبک و زالو، صید فراساحل، بازار الکترونیکی آبزیان بانک‌ها و موسسات اعتباری و بیمه‌ها سازمان‌ها و تشکل‌های مرتبط، نشریات تخصصی حضور خواهند یافت.

مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان شیلات ایران از مهمترین ویژگی‌های این نمایشگاه را توجه به شعار سال ۱۴۰۲ (مهار تورم رشد تولید) برشمرد و ادامه داد: برگزاری نشست با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی توسط کمیته سرمایه‌گذاری سازمان شیلات ایران در صنعت شیلات و توسعه شیلات در سواحل مکران، حضور فعال شرکت‌های دانش بنیان، ستاد فرمان امام، قرارگاه خاتم، سازمان اوقاف، هلدینگ کشاورزی، مدیران ارگان‌های دریایی کشور، برگزاری بیش از ۳۰ کارگاه تخصصی در حوزه شیلات و آبزی پروری در مدت ۴ روز، برپایی جشنواره غذا‌های دریایی با هدف ارتقای فرهنگ مصرف آبزیان از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

علامیر در پایان گفت: در طول برگزاری این نمایشگاه چندین سند همکاری و تفاهم نامه در حوزه شیلات و آبزی پروری به امضا خواهد رسید.

ارسال نظرات
آخرین اخبار