۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳

اختصاص ۱۰ میلیارد ریال جهت تکمیل زیرساخت‌های گردشگری جزیره لارک

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان از تکمیل زیرساخت‌های گردشگری جزیره لارک با تخصیص ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی خبر داد.
کد خبر: ۹۷۷۱۸

اختصاص ۱۰ میلیارد ریال جهت تکمیل زیرساخت‌های گردشگری جزیره لارک

محمد محسنی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: جهت تکمیل زیرساخت‌های گردشگری جزیره لارک مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از محل استانی مصوبات سفر استاندار به جزیره قشم تخصیص داده شده است.

مدیرکل اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان، افزود: عملیات ایجاد زیرساخت‌های گردشگری جزیره لارک، شامل برق‌رسانی به طول ۳ کیلومتر در پهنه گردشگری جزیره لارک بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: برق رسانی به پهنه گردشگری جزیره لارک موجب تسریع در اجرای پروژه‌های گردشگری در این جزیره توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی خواهد بود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان، یادآور شد: ساخت آلاچیق‌های ساحلی و ساماندهی امکانات لازم برای حضور گردشگران به لارک از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط اداره  کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در این جزیره بوده است.

وی در ادامه به ظرفیت‌های بالای گردشگری در جزیره لارک  اشاره کرد و گفت: این جزیره در گذشته به عنوان منطقه نمونه گردشگری اعلام شده بود و زیرساخت‌های اولیه و اساسی گردشگری نظیر برق‌رسانی و آبرسانی به این جزیره انجام شده است.

وی در خصوص چگونگی اقامت گردشگران در لارک خاطرنشان ساخت: هم اکنون شاهد راه اندازی و فعالیت خانه‌های بوم‌گردی در جزیره لارک جهت اسکان مسافران به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های گردشگری منطقه هستیم.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان تصریح کرد: همچنین امکان برپایی کمپ‌های گردشگری در نقاط مختلف جزیره توسط گردشگران جهت اقامت شبانه وجود دارد.

این مقام مسئول در استان هرمزگان از صدور مجوز جهت ساخت هتل ۵ ستاره در جزیره لارک با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: با بهره برداری از این هتل شاهد تحولی بزرگ در توریسم لارک به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری خلیج فارس خواهیم بود.

محسنی با بیان اینکه مدت زمان سفر دریایی بین جزایر قشم- لارک حدود ۱۵ دقیقه است، اظهار داشت: معمولاً سفر به جزیره لارک در قالب سفر‌های یک‌روزه صورت می‌گیرد، اما با این وجود گردشگران علاقه‌مند برای اقامت شبانه در این جزیره می‌توانند از خانه‌های بومیان این جزیره جهت اقامت بهره‌مند شوند.

به گفته مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان، هم اکنون امکان سفر‌های دریایی به جزیره لارک از مقصد بندر‌عباس و قشم توسط شناور‌های مسافربری استاندارد فراهم است که تبلیغات و اطلاع رسانی جهت جذب گردشگران به جزیرۀ لارک از طریق دفاتر خدمات مسافرتی استان هرمزگان و نیز در اسکله‌های قشم، هرمز و شهید حقانی صورت می‌گیرد.

جزیره لارک در شرق جزیره قشم قرار دارد. ساحل پلانکتونی، قلعه پرتغالی‌ها، قبرستان تاریخی، غواصی در سواحل مرجانی و ... از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این جزیره زیبا است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار