روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۰۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۱

مجتمع بندری نگین بوشهر حلقه اصلی و راهبردی توسعه اقتصاد دریا

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها در مجتمع بندری نگین بوشهر گفت: مجتمع بندری نگین حلقه اصلی و راهبردی توسعه اقتصاد محور و کانونی ویژه برای ورود سرمایه گذاران توانمند داخلی و خارجی به بندر بوشهر است.
کد خبر: ۹۷۶۵۶

مجتمع بندری نگین بوشهر حلقه اصلی و راهبردی توسعه اقتصاد دریا

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب در  نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی مجتمع بندری نگین اظهار کرد: نشست‌های این شورا بیشتر با هدف شتاب بخشی در روند اجرای پروژه‌های زیرساختی و تسهیل در فرایند جذب سرمایه گذاران به صورت هفتگی در بندر بوشهر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: پس ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب، روند برگزاری نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی مجتمع بندری نگین از دو هفته یکبار به هفته‌ای یکبار تغییر یافته تا نقاط ضعف و قوت پروژه‌های زیرساختی این مجتمع به‌خوبی بررسی و موانع احتمالی فراروی پروژه‌ها برطرف شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: بدون تردید هم‌زمانی ابلاغ سیاست‌های کلی سند توسعه دریامحور با روند اجرا زیرساخت‌های مجتمع بندری نگین، نویدبخش حمایت‌های ویژه از این پروژه و تحقق توسعه شتابان بندر بوشهر است.

شکیبی نسب ادامه داد: مجتمع بندری نگین حلقه اصلی و راهبردی توسعه دریامحور و کانون ویژه برای ورود سرمایه گذاران توانمند داخلی و خارجی به بندر بوشهر است.

وی عنوان کرد: با صدور مجوز زیست محیطی این مجتمع بندری، اکنون روند اجرا زیرساخت‌های این مجتمع با جدیت و سرعت بیشتری در حال اجرا است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر جاده دسترسی، فاز نخست تأسیسات زیربنایی و پایانه صادرات مواد معدنی را از جمله پروژه‌های مهم در دست ساخت مجتمع بندری نگین دانست و افزود: با اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه برق‌رسانی به این مجتمع بندری، اکنون این پروژه در فرایند برگزاری مناقصه قرار گرفته است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار