mana.ir

کد خبر: ۹۷۲۴۲ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - ۱۹ مهر ۱۴۰۲

توقیف شناور حامل ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در آبراه اروند

جانشین فرمانده مرزبانی استان خوزستان از توقیف یک فروند شناور صیادی و کشف ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در آبراه اروند توسط ماموران ناوگروه شناوری آبادان خبر داد.

به گزارش مانا، سرهنگ منصور رضا عزیزی چهارشنبه اظهار کرد: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از خروج سرمایه‌های ملی و هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی آبادان مستقر در ناوگروه شناوری روز گذشته موفق شدند یک فروند شناور صیادی حامل سوخت قاچاق را هنگام خروج از آب‌های کشور متوقف کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: مأموران در بازرسی از شناور توقیف شده ۱۶ هزار لیتر سوخت از نوع گازوئیل که با هدف خروج از کشور و عرضه به دلالان کشور‌های حوزه خلیج فارس در مخازن جاساز شناور، بارگیری شده بود را کشف کردند.

سرهنگ عزیزی در ادامه با اشاره به دستگیری سه متهم در این رابطه افزود: کارشناسان ارزش سوخت کشف شده را پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کردند که محموله کشف شده به همراه متهمان مربوطه پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذی‌صلاح شد.

اَروَندرود رودی پهناور در مرز ایران و عراق است، که از پیوستن رود‌های دجله، فرات و سپس کارون پدید آمده است. دجله و فرات پیش از پیوستن به کارون در شهر قرنه در ۳۷۵ کیلومتری جنوب بغداد به هم می‌پیوندند. درازای اروندرود از قرنه تا ریزشگاه آن در خلیج فارس ۱۹۰ کیلومتر است.

بنادر آبادان، خرمشهر و اروندکنار در حاشیه اروندرود قرار دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین