mana.ir

کد خبر: ۹۷۲۰۷ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۱۷ مهر ۱۴۰۲

پلمب یک واحد صنعتی آلاینده در بندر ماهشهر به دستور مقام قضایی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماهشهر گفت: سنگ‌ آهن بندر ماهشهر به علت آلودگی شدید محیط زیست، با حکم مقام قضایی پلمب و از ادامه فعالیت این واحد تولیدی جلوگیری به عمل آمد.

پلمب یک واحد صنعتی آلاینده در بندر ماهشهر به دستور مقام قضایی

ایرج سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: واحد سنگ آهن مستقر در این شهر بندری، موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید سلامتی مردم را فراهم می‌آورد.

وی بیان کرد: با وجود صدور اخطاریه‌های متعدد به واحد آلاینده از سوی اداره محیط زیست شهرستان ماهشهر مبنی بر توقف فعالیت آلاینده، کماکان به ایجاد آلایندگی به خصوص آلودگی هوا ادامه داد.

سلیمانی افزود: با شکایت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر و پیگیری واحد حقوقی این اداره، با دستور مقام قضایی واحد مذکور پلمب شد و پرونده قضایی آن در دادسرای عمومی و انقلاب بندرماهشهر در حال رسیدگی است.

وی با قدردانی از مقامات قضایی بندر ماهشهر  به دلیل حمایت جدی از سلامت شهروندان و محیط زیست سالم، خاطر نشان کرد: پایش و بازدید‌های شبانه روزی از همه فعالیت واحد‌های مستقر در بندر ماهشهر ادامه دارد و با هرگونه فعالیتی که آلایندگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را به همراه داشته باشد، مطابق قانون برخورد خواهد شد.

در هفته‌های اخیر هوای شهر بندری ماهشهر بار‌ها در وضعیت قرمز و ناسالم برای گروه قرار گرفته بود.

هوای این شهر بندری که قطب اصلی صنعت پتروشیمی است در سال جاری هیچ گاه در وضعیت پاک نبوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین