mana.ir

کد خبر: ۹۷۱۹۹ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - ۱۶ مهر ۱۴۰۲

آغاز مرحله نخست تخصیص اراضی مورد نیاز احداث بندر جدید لنگه

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: مرحله نخست تخصیص اراضی مورد نیاز احداث بندر جدید لنگه به مساحت ۲۰۰ هکتار آغاز شد و با اجرای این طرح پروژه مطالعه احداث بندر جدید لنگه سرعت گرفته است.

به گزارش مانا، "مرتضی سالاری" اظهارکرد: با پیگیری‌ها و دستور استاندار استان و‌ همکاری همه نهادهای مربوطه مرحله‌ نخست تخصیص اراضی مورد نیاز احداث بندر جدید لنگه به مساحت ۲۰۰ هکتار آغاز و با این طرح پروژه مطالعه احداث بندر جدید لنگه سرعت گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به محصور شدن مجتمع بندری بندرلنگه در درون شهر و نبود امکان توسعه فیزیکی پسکرانه بندر، به منظور ارتقاء جایگاه بندرلنگه در حوزه ترانزیت و صادرات و پاسخگویی به تقاضای حمل دریایی از این بندر، از تیر ماه سال جاری مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه آغاز شده که تا‌کنون با پیشرف ۶۰ درصدی همراه بوده است.

مدیر بنادر غرب استان افزود: بندر جدید لنگه با عمق آب ۱۲ متر و‌ در پسکرانه‌ای به وسعت ۷۰۰ هکتار قادر به پذیرش کشتی‌های اقیانوس پیما با ظرفیت بارگیری ۵۰ هزار تُن خواهد بود که نقش اساسی در توسعه دریامحور و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بندرلنگه و غرب استان هرمزگان دارد.

سالاری خاطرنشان کرد: با انجام کامل این طرح، فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل، ایجاد اشتغال پایدار در غرب هرمزگان، افزایش تقاضای حمل و دریایی از بندرلنگه و همچنین افزایش زمینه رقابت‌پذیری بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان فراهم خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین