۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸

ساخت سه فروند اسکله فلزی شناور در بندر شهید رجایی

ساخت سه فروند اسکله فلزی شناور در بندر شهید رجایی
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: سه فروند اسکله فلزی شناور مسافری و گردشگری به دست متخصصان داخلی در بندر شهید رجایی ساخته و وارد چرخه فعالیت‌های دریایی شدند.
کد خبر: ۹۶۷۶۸

 به گزارش مانا، "فریدون پیشدار" با اشاره به اتمام ساخت سه فروند اسکله مسافری و گردشگری در بندر شهید رجایی افزود: این عملیات در راستای ایمن سازی تردد دریایی، افزایش ضریب ایمنی تردد و نیز حمل‌و‌نقل مسافر و گردشگر انجام شد.

 وی ادامه داد: از آنجایی که اسکله‌های یاد شده با کاربری پهلودهی قایق‌های کوچک طراحی و ساخته شده مقدمات انتقال این اسکله‌ها به بنادر کنگ، مقام و لنگه در غرب استان که قابلیت گردشگری دریایی را داشته انجام و هر سه به  آن اماکن منتقل و وارد چرخه فعالیت‌های مسافری و گردشگری شدند.

 معاون فنی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص مشخصات فنی اسکله‌ها نیز گفت: طول این اسکله‌ها حدود ۲۰ متر و عرض آن‌ها پنج متر و دارای ۱.۶ متر ارتفاع است.

پیشدار افزود: این نوع اسکله‌ها دارای ۲ عرشه آزاد بوده که برای پهلوگیری قایق‌های کوچک طراحی شده است.

وی گفت: جنس بدنه اسکله‌ها از فولاد دریایی بوده و تمام مراحل طراحی و ساخت نیز بر‌اساس الزامات مؤسسات یادشده انجام گرفته است.

به گفته معاون فنی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ با نصب و بهره‌برداری از این نوع اسکله‌ها ظرفیت پذیرش مسافر در غرب استان به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش و ایمنی تردد مسافری ارتقا خواهد یافت.

ارسال نظرات
آخرین اخبار