۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

میزان تخلیه و بارگیری بنادر استان بوشهر از ۲۱ میلیون تن گذشت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به رشد ۱۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان گفت: میزان تخلیه و بارگیری بنادر استان بوشهر از ۲۱ میلیون تن گذشت.
کد خبر: ۹۶۷۴۴

میزان تخلیه و بارگیری بنادر استان بوشهر از ۲۱ میلیون تن گذشت

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر،  محمد شکیبی نسب با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر استان اظهار داشت: در چهار ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری مجموع کالا‌های نفتی و غیرنفتی بنادر استان بوشهر با رشد ۱۱ درصدی به ۲۱ میلیون و ۸۱۲ هزار تن رسید.

وی اضافه کرد: در این بین تخلیه و بارگیری کالا‌های غیرنفتی با افزایش ۱۹ درصدی به سه میلیون و ۷۸۹ هزار و ۵۱۲ تن و کالا‌های نفتی با افزایش ۹.۵ درصدی به بیش از ۱۸ میلیون تن رسیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار کرد: در چهار ماهه امسال همچنین بیش از ۵۴ هزار و ۹۲۱ تی. ای. یو کانتینر در بنادر استان تخلیه و بارگیری شده است.

شکیبی نسب ادامه داد: در مدت یاد شده ترانزیت بنادر استان بوشهر با رشد ۸۰ درصدی به ۹ هزار و ۲۹۲ تن، صادرات با رشد ۲۴.۵ درصدی به ۱۰ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۳۱۸ تن و واردات با افزایش ۱۴.۵ درصدی به ۳۳۱ هزار و ۷۰۹ تن رسیده است.

وی ادامه داد: در عملکرد بخش ترانزیت بنادر استان در ارتباط با ابزار‌آلات و دستگاه‌های سبک، لوازم خانگی و محصولات سبک، کالا‌های ساختمانی، لوازم یدکی، چوب و نفت، ماشین آلات، مواد غذایی، پارچه و منسوجات رشد ۱۰۰ درصدی و همچنین در ترانزیت گوشت و فرآورده‌های گوشتی، موادنفتی و  خودرو به ترتیب رشد ۱۵۵، ۱۱۵ و ۲۸ درصدی گزارش شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در بخش واردات کالا‌های اساسی به بنادر استان بوشهر نیز گوشت با ۱۵۵ و گندم با ۱۰۰ درصد بیشترین رشد را داشتند.

وی گفت: در چهار ماه امسال شمار تردد شناور‌ها در بنادر استان بوشهر بیش از دو هزار و ۵۰۰ فروند گزارش شد که از این تعداد ۸۰۸ شناور با ظرفیت بالای یک هزار تن تردد داشته‌اند.

شکیبی نسب عنوان کرد: در مدت یاد شده عملکرد  جابه‌جایی مسافر در بنادر بوشهر، گناوه و خارگ در مجموع ۹۰ هزار نفر گزارش شده که در این بین گناوه با افزایش ۱۵ درصدی بیشترین رشد را داشته است.

وی گفت: بدون تردید افزایش خیره کننده عملکرد بنادر استان بوشهر نویدبخش نگاه ویژه‌تر سازمان بنادر و دریانوردی به اجرا پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای در بنادر استان است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: در هفته دولت امسال نیز با افتتاح چندین پروژه ارزشمند در بنادر استان بوشهر کام ساحل نشینان هم استانی شیرین خواهد شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار