۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
رئیس سازمان شیلات ایران:

دغدغه‌های رهبری در حوزه دریا باید محقق شود

دغدغه‌های رهبری در حوزه دریا باید محقق شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران تاکید کرد: باید دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد دریامحور به صورت دقیق محقق شود.
کد خبر: ۹۶۶۷۸
به گزارش مانا، سید حسین حسینی در نشست شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی که به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، اظهار داشت: تقویت جایگاه اقتصاد دریامحور در برنامه هفتم توسعه مسئله بسیار مهمی است و حتی اگر تمامی ارگان های دریایی به صورت شبانه روزی تلاش کنیم باز هم نسبت به تحقق کامل این مهم، کمبود زمان خواهیم داشت.
ضرورت پررنگ شدن اقتصاد دریامحور به عنوان دستورالعمل ارگان‌های دریایی
وی تصریح کرد: باید شاهد پررنگ شدن اقتصاد دریامحور به عنوان یک دستورالعمل در مجموعه ارگان‌های دریایی کشور و تسهیل فعالیت‌های دریایی و بندری و در عین حال توجه ویژه‌ای به ارتقاء ایمنی و استاندارد شناورها باشیم.
رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تأکید دارند که توسعه کشور در حوزه دریا باید رقم بخورد، گفت: انتظار این بود اقتصاد دریامحور در برنامه هفتم توسعه بیشتر و‌ بهتر مدنظر قرار گیرد و امیدواریم احکام مربوط به حوزه دریا در کمیسیون تلفیق مجلس، به نحوی تصویب شود که دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه دریایی به صورت دقیق محقق شود.
وی در عین حال تأکید کرد: داشتن ناوگان دریایی در رشد و توسعه اقتصاد دریامحور کمک شایانی خواهد کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: باید تمام تلاش و تمرکز خود را به کار بندیم تا مقوله اقتصاد دریامحور در برنامه  هفتم توسعه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و به اهداف مد نظر کشور در این بخش دست یابیم.
ارسال نظرات
آخرین اخبار