mana.ir

کد خبر: ۹۶۴۴۸ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۶ - ۲۴ تير ۱۴۰۲

مجوز سفر صید صیادان خوزستانی به یک ماه افزایش می‌یابد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان از افزایش مجوز سفرصید صیادان خوزستانی از ۱۰ روز به یک ماه خبر داد.

مجوز سفر صید صیادان خوزستانی به یک ماه افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار مانا، امید احمدی در نشست بررسی و رفع مشکلات جامعه صیادی خوزستان افزود: روند قدیمی و غیر‌بهینه صدور مجوز صیادان برای صید ماهی در استان اصلاح خواهد شد.

وی بیان کرد: پیگیر هستیم تا اعتبار زمانی مجوز سفر صیادی صیادان در خوزستان، مشابه استان‌های ساحلی دیگر از ۱۰ روز به یک ماه افزایش یابد.

احمدی افزود: جامعه صیادی استان با مشکلاتی همچون تعدد دریافت مجوز سفر، مسائل روند بیمه تأمین اجتماعی و تحویل سوخت به شناور‌ها مواجه هستند که برای رونق این شغل و کمک به تأمین این ماده غذایی در استان باید این مشکلات برطرف شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: مشکلات جامعه صیادی آبادان و خرمشهر به عنوان شهرستان‌هایی که بیشترین میزان صیادی را در استان دارند ناشی از کوتاه بودن اعتبار مجوز سفر است.

وی افزود: تعدد دریافت این مجوز نیز به یکی از مشکلات اصلی صیادان تبدیل شده است به نحوی که قایق‌های صیادی باید سه بار و لنج‌های صیادی دو بار در ماه باید این مجوز را دریافت کنند.

احمدی اظهارداشت: مجوز تلاش صید صیادان در دیگر استان‌ها به صورت ماهانه انجام می‌شود، این روند در خوزستان نیز باید عملیاتی شود و دستگاه‌های مربوطه باید در این مسیر کمک کنند.

خوزستان با صید دریایی ۵۵ هزار تُن در سال پس از سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر رتبه چهارم صید و صیادی را در کشور دارد.

صید و صیادی اشتغال غالب ساکنان مناطق ساحلی خوزستان است.

حدود ۵۰ هزار خانوار خوزستانی به صید و صیادی اشتغال دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین