۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶

مجوز سفر صید صیادان خوزستانی به یک ماه افزایش می‌یابد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان از افزایش مجوز سفرصید صیادان خوزستانی از ۱۰ روز به یک ماه خبر داد.
کد خبر: ۹۶۴۴۸

مجوز سفر صید صیادان خوزستانی به یک ماه افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار مانا، امید احمدی در نشست بررسی و رفع مشکلات جامعه صیادی خوزستان افزود: روند قدیمی و غیر‌بهینه صدور مجوز صیادان برای صید ماهی در استان اصلاح خواهد شد.

وی بیان کرد: پیگیر هستیم تا اعتبار زمانی مجوز سفر صیادی صیادان در خوزستان، مشابه استان‌های ساحلی دیگر از ۱۰ روز به یک ماه افزایش یابد.

احمدی افزود: جامعه صیادی استان با مشکلاتی همچون تعدد دریافت مجوز سفر، مسائل روند بیمه تأمین اجتماعی و تحویل سوخت به شناور‌ها مواجه هستند که برای رونق این شغل و کمک به تأمین این ماده غذایی در استان باید این مشکلات برطرف شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: مشکلات جامعه صیادی آبادان و خرمشهر به عنوان شهرستان‌هایی که بیشترین میزان صیادی را در استان دارند ناشی از کوتاه بودن اعتبار مجوز سفر است.

وی افزود: تعدد دریافت این مجوز نیز به یکی از مشکلات اصلی صیادان تبدیل شده است به نحوی که قایق‌های صیادی باید سه بار و لنج‌های صیادی دو بار در ماه باید این مجوز را دریافت کنند.

احمدی اظهارداشت: مجوز تلاش صید صیادان در دیگر استان‌ها به صورت ماهانه انجام می‌شود، این روند در خوزستان نیز باید عملیاتی شود و دستگاه‌های مربوطه باید در این مسیر کمک کنند.

خوزستان با صید دریایی ۵۵ هزار تُن در سال پس از سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر رتبه چهارم صید و صیادی را در کشور دارد.

صید و صیادی اشتغال غالب ساکنان مناطق ساحلی خوزستان است.

حدود ۵۰ هزار خانوار خوزستانی به صید و صیادی اشتغال دارند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار