۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸

برنامه ریزی برای عزیمت ۱ میلیون زائر اربعین به عراق از منطقه آزاد اروند

رئیس ستاد مرکزی اربعین از برنامه ریزی برای عزیمت یک میلیون زائر اربعین به شهر‌های مقدس عراق از منطقه آزاد اروند خبر داد.
کد خبر: ۹۶۲۷۶

برنامه ریزی برای عزیمت ۱ میلیون زائر اربعین به عراق از منطقه آزاد اروند

سیدمجید میراحمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مانا افزود: زیرساخت‌های لازم در منطقه آزاد اروند از جمله مسیر‌های دسترسی، امکانات رفاهی در کنار موکب‌های مردمی در  حال آماده سازی است تا زائران اربعین با شرایط بهتری به کربلای معلا عزیمت کنند.

وی گفت: عزیمت زائران خارجی به عراق در ایام اربعین، تنها از منطقه آزاد اروند امکان پذیر است بنابراین زائران کشور‌های پاکستان، آذربایجان، ترکیه، افغانستان و کشور‌های آسیای میانه از مرز زمینی شلمچه که در محدوده منطقه آزاد واقع شده است رهسپار عراق می‌شوند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین در ادامه با بیان اینکه ناوگان حمل‌ونقل برای جابه‌جایی زائران در حال آماده‌سازی است افزود: منطقه آزاد اروند تا پیش از حرکت کاروان‌های زائران، همه امکانات خود را بسیج خواهد کرد.

میراحمدی بهره‌گیری از امکانات بندری خرمشهر و آبادان برای خدمت‌رسانی به زائران را مورد تاکید قرار داد و افزود: در اربعین سال‌های گذشته سازمان بنادر و دریانوردی امکانات مناسبی برای زائران اربعین فراهم کردند و امسال انتظار می‌رود سازمان بنادر و دریانوردی با برنامه‌ریزی امکانات بهتر و بیشتری در اختیار ستاد اربعین قرار دهد.

اربعین پارسال حدود یک میلیون زائر ایرانی و خارجی از محدوده منطقه آزاد اروند راهی شهر‌های مقدس عراق شدند.

زائران اربعین پس از انتقال به شهر بندری بصره با وسایل حمل‌و‌نقل جاده‌ای و ریلی به کربلا عزیمت می‌کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار