۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
رئیس اداره بنادر شهرستان کنگان مطرح کرد:

افزایش ۷۰ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر کنگان

رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان گفت: در دو ماه نخست سال جاری، تخلیه و بارگیری در بندر کنگان با رشد ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان ۳۵ هزار و ۶۸۷ تن رسید.
کد خبر: ۹۶۱۱۵

افزایش ۷۰ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر کنگان

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، عبدالمحمد نادری در بازدید سرپرست معاونت فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از پروژه توسعه موج شکن بندر کنگان اظهار کرد: پروژه توسعه موج شکن بندر کنگان ۸۷ درصد پیشرفت دارد و بر‌اساس برنامه زمان‌بندی تلاش می‌‎شود این پروژه به عنوان یکی از مطالبات جدی بندرنشینان کنگان تا هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: با اجرای این پروژه، مساحت پسکرانه بندر کنگان از ۲ به ۵ هکتار و عمق کانال دسترسی بندر نیز از ۴.۵ به حدود ۷ متر افزایش پیدا می‌کند.

رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان تصریح کرد: با اتمام این پروژه و افزایش عمق کانال دسترسی، امکان تردد شناور‌های دو هزار تنی در بندر کنگان فراهم می‌شود.

نادری ادامه داد: در بندر کنگان اکنون سه پست اسکله رمپ موقت فرآیند بارگیری و تخلیه لندینگ‌کرافت‌ها را انجام می‎ دهند که این ظرفیت در کنار تخفیف‌های پیش‌بینی شده، فرصتی ارزشمند برای فعالیت تجار و بازرگانان در کنگان است.

وی یادآور شد: در راستای توسعه تجارت خارجی این بندر در تلاش برای توسعه مبادلات تجاری خود با بنادر دمام عربستان و الرویس قطر است.

گفتنی است پروژه توسعه موج شکن یکی از مطالبات دیرینه کنگانی‌ها است که با تحقق آن علاوه بر رونق دوچندان این بندر به افزایش فرصت‌های شغلی در کنگان کمک خواهد کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار