۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵

خارج سازی ۷ شناور مغروقه در آب‌های هرمزگان با هزینه ۳۰ میلیارد تومان

معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات خارج‌سازی هفت فروند شناور قدیمی مغروقه پرخطر واقع در مسیر تردد دریایی این استان آغاز شد.
کد خبر: ۹۵۷۱۵

خارج سازی ۷ شناور مغروقه در آب‌های هرمزگان با هزینه ۳۰ میلیارد تومان

به گزارش مانا، فریدون پیشدار معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان امروز افزود: این اقدام با توجه به اهمیت حفظ ایمنی تردد دریایی در مسیرها و آبراه‌های حاکمیتی کشور با انجام فرآیند قانونی صورت گرفته است.

وی در تشریح جزئیات عملیات خارج‌سازی نخستین مغروقه گفت: با تأمین انواع شناور شامل بارج جرثقیل‌دار، یدک‌کش و تجهیزات غواصی و تجهیزات برشکاری زیرآب عملیات خارج‌سازی نخستین مغروقه پرخطر واقع در ضلع غربی کانال ورودی بندر شهید باهنر آغاز شده است.

معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: قرار است بر اساس اولویت‌بندی خطر‌ساز بودن هفت فروند مغروقه در مسیرها و مناطق مختلف استان تا محدوده بندر جاسک خارج سازی و مسیرها پاکسازی شود.

پیشدار بیان داشت: وجود شناورهای مغروق واقع در مسیرهای پرتردد دریایی خطر برخورد سایر شناورها را افزایش داده و احتمال غرق شدن یا آسیب دیدن شناورهای درحال تردد در آن مسیرها وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: انجام این مهم علاوه بر پیشگیری از موارد یاد شده از خسارات جانی و مالی جلوگیری خواهد شد.

به گفته پیشدار؛ هزینه ریالی اجرای عملیات خارج سازی حدود ۳۰۰ میلیارد ریال بوده که در راستای ایمن‌سازی تردد دریایی توسط سازمان بنادر تامین شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار