mana.ir

کد خبر: ۹۵۲۰۴ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۰۹ اسفند ۱۴۰۱

برنامه ریزی برای افزایش دو میلیون نفری گردشگر به مناطق آزاد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد گردشگری مناطق آزاد اعلام کرد: یکی از برنامه‌های آینده ما در این حوزه افزایش دو میلیون نفری گردشگر به ظرفیت فعلی در این مناطق است.

برنامه ریزی برای افزایش دو میلیون نفری گردشگر به مناطق آزاد

به گزارش مانا، حجت‌الله عبدالملکی در آیین امضای تفاهم‌نامۀ همکاری بین دبیرخانۀ شورایعالی مناطق آزاد تجاری‌ ـ صنعتی و ویژۀ اقتصادی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، افزود: به این منظور علاوه بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری مناطق آزاد قرار است اعتبار و تسهیلاتی فراهم کنیم که همه اقشار بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند و تفاهم نامه امروز نیز در همین راستا است .

وی گفت: وقتی گردشگر به مناطق آزاد سفر کند علاوه بر تفریح و پرکردن اوقات فراغت همچنین با فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در این مناطق نیز آشنا خواهد شد، زیرا هم اکنون کارهای بزرگی در حوزه عمرانی و اقتصادی در این مناطق در حال انجام است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه "سفر‌کارت" طراحی خواهد شد که قابلیت‌های ویژه مانند تخفیف در استفاده از امکانات در مناطق آزاد اعمال شود .

عبدالملکی، ارائه تسهیلات به گردشگران را در راستای سیاست مردمی کردن مناطق آزاد توصیف کرد و گفت: یکی از سیاست‌های دبیرخانه آن است که منافع مناطق آزاد به همه مردم ایران برسد.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه وسعت مناطق آزاد ۷۴۰ هزار هکتار است و ۷۰ درصد کل ترانزیت دریایی از طریق مناطق آزاد انجام می شود، افزود: توسعه گردشگری در چارچوب مردمی سازی بسیار مهم است و حتماً پیگیری خواهد شد .

ارائۀ مشاوره و خدمات مربوط به دریافت انواع تسهیلات قرض‌الحسنه توسط کسب‌وکار‌های فعال در حوزۀ گردشگری و مسافرتی در مناطق آزاد و طراحی و صدور انواع کارت‌های بانکی و سفرکارت بانکی مورد نیاز سازمان‌ها از جمله موارد تفاهم شده بین مناطق آزاد و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین