mana.ir

کد خبر: ۹۴۷۰۷ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۱۶ دی ۱۴۰۱

رکورد روزانه تخلیه کالای اساسی از کشتی در بندر امام خمینی شکسته شد

معاون‌اموربندری و اقتصادی‌اداره‌کل بندر و دریانوردی خوزستان گفت: در تازه‌ترین رکوردشکنی مجتمع بندری امام خمینی در زمینه تخلیه کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی، رکورد ۸۱ هزار تُن در روز ثبت شد.

رکورد روزانه تخلیه کالای اساسی از کشتی در بندر امام خمینی شکسته شد


به گزارش خبرنگار مانا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، مهران میدری افزود: این رکورد جدید با هدف بهره‌ور کردن بیشترعملیات تخلیه کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی و درنتیجه تسریع در روند خروج کالا‌های اساسی از این مجتمع بزرگ بندری و انتقال به مبادی مصرف صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: انجام اقدامات اصلاحی در فرآیند برنامه‌ریزی و پروژه محور کردن عملیات این دسته از کشتی‌ها به لحاظ ضرورت تسریع در تخلیه آن‌ها حاصل شده است.

میدری با اشاره به اهتمام کارشناسان امور بندری این اداره کل در تسهیل و تسریع فرآیند تخلیه کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی، تلاش خستگی‌ناپذیر نیرو‌های مجرب عملیاتی و آماده به کاری تجهیزات استراتژیک اظهار امیدواری کرد که این تلاش‌ها برای ارتقاء نرخ سرعت تخلیه همچنان ادامه خواهد داشت.

آخرین رکورد این بندر در تخلیه کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی ۷۲ هزار تُن در روز بوده است.

حدود ۸۰ درصد حجم کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی وارد می‌شود.

در ۹ ماه سال جاری حدود ۱۲ میلیون تُن کالا‌های اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) وارد بندر امام خمینی شده که از این میزان ۱۰ میلیون تُِن از این بندر خارج و به مناطق مختلف کشور حمل شده است.

بندر امام خمینی پرترافیک‌ترین و فعال‌ترین بندر عملیاتی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین