mana.ir

کد خبر: ۹۴۰۶۵ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۲۷ مهر ۱۴۰۱

ورود ۱۸۶ کشتی کالای اساسی به کشور در ۶ ماه اخیر

روزانه یک فروند کشتی، در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۱ در بنادر ایران پهلوگیری کرد تا در مجموع ۴ میلیون و ۴۲۶ هزار تن انواع کالا‌های اساسی، در این مدت با ۱۸۶ فروند کشتی وارد کشور شود.

ورود ۱۸۶ کشتی کالای اساسی به کشور  در ۶ ماه اخیر

به گزارش مانا از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ برای تأمین نیاز مصرفی کشور به کالا‌های اساسی در ۱۸۶ روز نیمه اول سال جاری، ۱۸۶ فروند کشتی حامل گندم، روغن، برنج و شکر در بنادر جنوبی و شمالی کشور پهلوگیری کردند تا مجموعاً چهار میلیون و ۴۲۶ هزار تن از این کالا‌ها از این مبادی وارد کشور شود.

 بر اساس این گزارش، در بین کالا‌های اساسی وارد شده، گندم با بیش از سه و نیم میلیون تن، بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و علاوه بر این محصول راهبردی، ۵۲۳ هزار تن روغن خام، ۳۲۶ هزار تن انواع برنج و ۶۷ هزار تن شکر نیز در این مدت، وارد کشور شده است.

 گفتنی است، تأمین نیاز مصرفی کشور و حفظ ذخایر استراتژیک از منابع داخلی و خارجی، از مأموریت‌های مهم شرکت بازرگانی دولتی ایران است که امسال با اجرای برنامه‌های تأمین توسط این شرکت، روزانه یک فروند کشتی در بنادر کشور پهلوگیری کرده‌اند و محموله‌های آن‌ها به طور مستمر و پیوسته تخلیه، بارگیری و به مراکز ذخیره‌سازی در سراسر کشور ارسال شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین