mana.ir

کد خبر: ۹۴۰۳۶ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - ۲۴ مهر ۱۴۰۱
رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه خبر داد:

افزایش 73 درصدی صادرات کالا از بندر گناوه

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: در نیمه نخست امسال ۹ هزار و ۶۳۲ تُن کالا از این بندر بارگیری و به کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۳.۵۷۳ درصد افزایش داشته است.

افزایش 73 درصدی صادرات کالا از بندر گناوه

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، کیامرث جوکار با بیان اینکه میزان صادرات کالا از بندر گناوه در شش ماه نخست سال گذشته پنج هزار و ۵۵۰ تُن بوده است گفت: در نیمه نخست امسال در مجموع ۹ هزار و ۶۳۲ تن کالا از این بندر بارگیری و به کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۳ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهارداشت: عمده کالا‌های صادراتی پس از بازاریابی و بر اساس نیازمندی‌های کشور قطر شیشه ساختمانی است و هر ماه به صورت مستمر انجام می‌شود.

جوکار بیان کرد: میزان کالا‌های تجاری وارداتی از طریق بندر گناوه در این مدت ۲۸ درصد و تخلیه کالای ملوانی ۷ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه اظهارکرد: همچنین با توجه به اعلام آمادگی متقاضیان برای صادرات دام زنده به کشور کویت و سایر کشور‌های حوزه خلیج فارس، برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شده است.

وی اضافه کرد: با اجرا و تکمیل طرح جامع توسعه این بندر که در سه بازه زمانی پنج ساله پیش‌بینی شده است، صادرات کالا از این بندر چندین برابر رشد خواهد یافت.

گفتنی است رویه تجاری بندر تجاری در نیمه نخست سال جاری صادر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین