mana.ir

کد خبر: ۹۳۶۰۴ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

یک فروند قایق حامل دام زنده قاچاق در آب‌های قشم توقیف شد

فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف یک فروند قایق حامل دام زنده قاچاق در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب‌های این جزیره خبر داد.

یک فروند قایق حامل دام زنده قاچاق در آب‌های قشم توقیف شد

به گزارش مانا، سرهنگ صفر متاجی روز چهارشنبه اظهار داشت: مرزبانان ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی قشم هنگام گشت زنی و کنترل مرز‌های آبی در محدوده آب‌های این جزیره در خلیج فارس یک فروند قایق تندرو حامل احشام قاچاق را مشاهده و در عملیات تعقیب و گریز، آن را ناچار به توقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این شناور توقیفی ۲۶ راس دام زنده (گوسفند) از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم توضیح داد: ارزش احشام کشف شده با احتساب شناور توقیفی چهار میلیارد و ۳۰۰ ملیون ریال بر آورد شده است.

سرهنگ متاجی اضافه کرد: دریادلان پایگاه دریابانی قشم با قاطعیت و اشراف کامل بر مرز‌های آبی این خطه از میهن اسلامی نظارت کامل دارند و مقابله با قاچاق دام زنده، قاچاق سوخت و برخورد با افراد سودجو را در دستور کار خود قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم‌ترین و راهبردی‌ترین استان‌های ایران است.

جزیره قشم با مساحتی معادل هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس شناخته می‌شود.

این جزیره تا ساحل بندرعباس حدود ۲۰ کیلومتر فاصله داشته و دارای طول جغرافیایی ۸۸/۵۵ درجه و عرض جغرافیایی ۸۹/۲۹ درجه می‌باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین