۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴

شناور حامل ۲۲ هزار لیتر سوخت قاچاق توقیف شد

شناور حامل ۲۲ هزار لیتر سوخت قاچاق توقیف شد
رئیس‌ کل دادگستری هرمزگان گفت: یک فروند شناور حامل ۲۲ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های خلیج فارس توقیف شد.
کد خبر: ۹۳۵۷۸

به گزارش مانا به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری هرمزگان؛ مجتبی قهرمانی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: با هماهنگی رئیس حوزه قضایی شهرستان پارسیان، رزمندگان ناوتیپ ۴۱۲ ذوالفقار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک فروند شناور لنج حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس، نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از این شناور بیش از ۲۲ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.
رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با بیان اینکه قاچاقچیان سازمان‌یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌شوند، اظهار داشت: در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا، شناور دخیل در امر قاچاق نیز به‌نفع دولت ضبط خواهد شد.
قهرمانی با اشاره به اینکه پرونده شناور متخلف در سیر مراحل رسیدگی قضایی قرار دارد، تاکید کرد: دادگستری استان با همکاری ضابطان، راهبرد مقابله با قاچاق سازمان یافته سوخت را با قاطعیت ادامه می‌دهد و در راستای صیانت از منافع و سرمایه‌های ملت ایران لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار