mana.ir

کد خبر: ۹۲۷۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر:

خلیج‌فارس در سواحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر متلاطم است

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از متلاطم بودن خلیج‌فارس در سواحل استان خبر داد و گفت: ارتفاع موج دریا در سواحل استان بوشهر به بیش از ۲۱۰ سانتیمتر افزایش یافته است.

خلیج‌فارس در سواحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر متلاطم است

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به اعلام هشدار دریایی سطح نارنجی در استان بوشهر اظهار داشت: سرعت وزش باد در سواحل و فرا ساحل استان بوشهر به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش یافت.

وی اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی خلیج فارس را از جمله آثار متلاطم شدن این آبراهه استراتژیک دانست و گفت: در این وضعیت آب و هوا از تردد شناور سبک مانند قایق صیادی و تفریحی خودداری شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اکنون جهت وزش باد در استان را شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۴۰ کیلومتر در ساعت دانست و خاطر نشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد تا اواسط شب در مناطق مرکزی و جنوبی استان بوشهر سرعت وزش باد به ۵۰ کیلومتر در ساعت برسد.

شکوهی‌پور افزود: ارتفاع موج خلیج‌فارس اکنون در سواحل شمالی استان بوشهر ۳۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۲۱۰ سانتیمتر است.

وی با بیان اینکه از فردا ارتفاع موج خلیج‌فارس در همه مناطق استان بوشهر ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر ارزیابی می‌شود تصریح کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۲۵ بامداد، مد ساعت ۱۰:۳۲، جزر دوم ساعت ۱۸:۲۱ خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین