mana.ir

کد خبر: ۹۲۷۱۸ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

رئیس دادگستری خوزستان خواستار تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی از گمرک بندر امام شد

رئیس کل دادگستری خوزستان خواستار تسریع در ترخیص کالاهای اساسی در گمرک بندر امام خمینی و جلوگیری از افزایش هزینه های انبارهای در این بندر شد.

رییس دادگستری خوزستان خواستار تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بندر امام  شد

به گزارش خبرنگار مانا، از روابط عمومی دادگستری خوزستان علی دهقانی با اشاره به اهمیت سلامت کالا‌های اساسی، بر تسریع در ترخیص این کالا‌ها از گمرک و تعیین تکلیف انبار‌های اموال تملیکی در استان تاکید کرد.

وی ادامه داد: تاخیر در ترخیص کالا‌ها چه در گمرک و چه آن‌هایی که در انبار‌های اموال تملیکی هستند موجب فساد احتمالی کالا‌ها و ضربه زدن به چرخه تولید می‌شود.

دهقانی گفت: اغلب این کالا‌ها مایحتاج عمومی مردم هستند که اگر چرخه ورود آن به کشور متوقف یا با اختلال مواجه شود بر قیمت‌ها تاثیر گذاشته و زمینه احتکار کالا‌های مشابه در کشور را فراهم می‌کند.

رئیس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: گمرک یک دستگاه موثر در کشف کالای قاچاق است و ضرورت دارد تا نظارت‌های درونی خود را تقویت و از نظارت‌های بیرونی حمایت کند چراکه هرچه سلامت و نظارت بر مجموعه‌های مالی نظیر اداره گمرکات تقویت شود، در زمینه مبارزه با فساد نیز موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: هر کالایی نیز که شرایط مصرف ندارد، باید از این چرخه جدا، مرجوع یا معدوم شود تا آسیبی به سلامت مردم وارد نشود.

وی اظهار داشت: دستگاه قضایی خوزستان به همراه تمامی دادستان‌های سراسر استان آمادگی دارد تا در چارچوب قانون هرگونه موانع اقتصادی موجود را شناسایی و با صدور دستورات قضایی روند انجام فعالیت‌های اقتصادی تسهیل شود.

براساس اعلام ناظر گمرکات خوزستان، هم اکنون ۲.۱ میلیون تن کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی رسوب شده است.

افزایش حجم واردات کالا‌های اساسی از یک سو و کمبود کامیون از سوی دیگر از عوامل رسوب گذاری کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی است.

سال گذشته بیش از ۱۷ میلیون تن کالا‌های اساسی از طریق بندر امام خمینی وارد کشور شده که در مقایسه با سال پیش از آن ۲۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین