mana.ir

کد خبر: ۹۲۶۱۸ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۱

گرد و خاک شهر‌های ساحلی خوزستان را به تعطیلی کشاند

استانداری خوزستان اعلام کرد: همه فعالیت های اداری و آموزشی شهرهای ساحلی استان روز یکشنبه به علت پدیده گرد و خاک و ضرورت حفظ سلامتی شهروندان تعطیل هستند.

گرد و خاک شهر‌های ساحلی خوزستان را به تعطیلی کشاند

به گزارش خبرنگار مانا؛ خدمات اورژانسی، خدماتی (آتش نشانی) هلال احمر، بیمارستان‌ها در شهر‌های ساحلی استان تعطیل نخواهند بود و به خدمات رسانی به مردم در ادامه خواهند داد.

گرد و خاک عراقی که در چند روز اخیر زندگی عادی مردم ساحل نشین خوزستان را بشدت تحت تاثیر قرار داده، سبب نگرانی سلامتی خود هستند.

بنا به اعلام هواشناسی خوزستان موج دوم گرد و خاک عراقی تا روز دوشنبه با شدت و ضعف در اغلب شهر‌های ساحلی و فراساحلی تداوم خواهد داشت.

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از شهروندان خواسته است تا بهبود شرایط جوی و کاهش غلظت آلاینده‌های جوی، در خانه‌ها بمانند و حتی المقدور درفضای باز قرار نگیرند.

پدیده ریزگرد که از روز جمعه در خوزستان آغاز شده بود، امروز در چهارمین روز وقوع، ۱۷ شهر در خوزستان را درگیر کرد که بیشترین میزان آن در خرمشهر و آبادان به ۹ برابر حدمجاز رسید.

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان با اعلام وضعیت سطح نارنجی، نسبت به تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق و تاثیر آن در مناطق مختلف استان بخصوص مناطق جنوبی و ساحلی ابتدا بر مناطق غربی و مرکزی و سپس بر سایر مناطق استان تا روز دوشنبه هشدار داد.

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان گرد و غبار به اندازه ۱۰ میکرون در روز یکشنبه در شهر‌های ماهشهر یک هزار و ۱۸۹، آبادان یک هزار و ۱۴۳، خرمشهر و شادگان را یک هزار و ۸۴ میکروگرم بر متر مکعب اعلام کرد، این درحالی است که حد مجاز گرد و غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.

با وجود تعطیلی و آلودگی هوا ناشی از هجوم وحشتناک توده گرد و خاک عراقی، فعالیت بنادر استان به خصوص بندر امام خمینی بدون توقف همچنان ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین