mana.ir

کد خبر: ۹۱۸۹۴ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

متن پیشنهادی ایران به عنوان شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی هیدروگرافی برگزیده شد

سازمان بین‌المللی هیدروگرافی (IHO) متن پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی هیدروگرافی انتخاب و به کشور‌های عضو این سازمان ابلاغ کرد.

به گزارش مانا،  شعار پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «هیدروگرافی؛ همراه سازمان ملل متحد در دهه اقیانوس‌ها» از سوی سازمان بین‌المللی هیدروگرافی پذیرفته و طی بخشنامه‌ای به کشورهای عضو، جهت تعامل هرچه بیشتر در این راستا در سال ۲۰۲۲ اعلام شد. 
بر اساس این گزارش، نظرسنجی سازمان جهانی هیدروگرافی از کشورهای عضو، نسبت به تعیین و اعلام شعار سال روز جهانی هیدروگرافی هرساله صورت می‌گیرد.
 بر همین اساس، پس از ارائه متن اولیه دبیرکل در خصوص شعار سال ۲۰۲۲ در دومین مجمع عمومی سازمان بین‌المللی هیدروگرافی در سال ۲۰۲۱‌، از کشورهای عضو درخواست شد نسبت به ارائه پیشنهادات احتمالی اقدام کنند. 
بر اساس این گزارش، با توجه به پیشنهادهای شفاهی و مکتوب ارسالی از سوی کشورها، نهایتاً متن پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران با عنوان«Hydrography-Contributing to the United Nations Ocean decade ؛ هیدروگرافی، همراه سازمان ملل متحد در دهه اقیانوس ها»  برای شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی هیدروگرافی پذیرفته شد.
این موضوع از سوی سازمان بین‌المللی هیدروگرافی طی بخشنامه شماره CL/۲۰۲۲ مورخ ۵ ژانویه ۲۰۲۲ برای تمامی کشورهای عضو این سازمان نیز ارسال شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین